2024’ün Yeni Başyapıtı Görücüye Çıktı, Replika Saatler

Audemars Piguet, kum altından üretilen ilk saatini piyasaya sürdü.

İsviçreli üst düzey saat üreticisi markası Audemars Piguet, yenilikçi malzemelere yönelik araştırmalarını öngörüyle genişletti ve yeni kum altını malzemeden yapılmış ilk saat şaheserini piyasaya sürdü. Yeni bir 18K alaşımlı değerli metal malzeme olan plaser altın, platin ve pembe altın malzemeler arasında bir renge sahiptir. Zengin, canlı ve büyüleyici bir güzellik gösteren, ışık ve görüş açısı değiştikçe farklı renk duyularını görüntüleyebilir. Audemars Piguet bu kez, bu malzemenin benzersiz cazibesini yorumlamak için bu değerli metalden yapılmış ilk yeni 41 mm Royal Oak serisi otomatik kurmalı yüzen turbillon iskelet saatini piyasaya sürüyor. Aynı zamanda yeni saatte yer alan Kalibre 2972 mekanizmanın içi boş köprüleri ve ana plakası, yeni kum altını kasa ve bileziği çağrıştıracak şekilde özel olarak geliştirilmiş kum altın tonunda sunuluyor. Mekanizmanın çok katmanlı içi boş yapısı saatin ön ve arka kısmından görülebiliyor. Benzersiz elektrokaplama renk tonu, mekanizma içindeki rodyum renkli bileşenlerle zarif bir kontrast oluşturarak benzersiz bir üç boyutlu görsel efekt ve karmaşık saatçilik işçiliğini çağdaş tasarım stilleriyle birleştiren uyumlu bir estetik yaratıyor.

Audemars Piguet, tanınmış müzisyen ve saat koleksiyoncusu JOHN MAYER ile birlikte çalışarak yeni sınırlı sayıda üretilen Royal Oak serisi sonsuz takvimli saati piyasaya sürdü. İsviçreli üst düzey saat üreticisi Audemars Piguet, markayla uzun vadeli bir ilişkisi olan tanınmış Amerikalı müzisyenler, gitaristler, saat koleksiyoncuları ve saat koleksiyoncularıyla bir araya geldi. Uzun bir geçmişe sahip yakın bir arkadaş olan John Mayer, sınırlı sayıda üretilen yeni Royal Oak serisi daimi takvimli saati piyasaya sürüyor. Bu işbirliğinde John Mayer estetik bakış açısını birleştirerek markayla birlikte çalışarak benzersiz tasarımlı bir saat yarattı. 200 adetle sınırlı sayıda üretilen bu Royal Oak serisi saat, benzersiz estetik tarzını kökenleriyle birleştiriyor. Astronomik takvim ve zarif sonsuz takvim, klasik ve zarif 18K beyaz altın kasayı lacivert “Crystal Sky” kadranla birleştirerek geniş ve ışıltılı yıldızlı gökyüzünün büyüleyici bir etkisini yaratıyor. Aynı zamanda bu, Calibre 5134 otomatik kurmalı mekanizmanın markanın sonsuz takvimli saatlerinde kullanıldığı son sefer olacak. Replika saatler.

Audemars Piguet CODE 11.59 serisi yedi yeni pembe altın saatini piyasaya sürüyor.

İsviçreli üst düzey saat markası Audemars Piguet, CODE 11.59 serisinde, çeşitli tarzların farklı bilek boyutlarına uygun, 38 ve 41 mm çapları dahil olmak üzere yedi yeni 18K pembe altın saatini piyasaya sürdü. En son çalışma, ikonik kadran tasarım öğelerini sürdürürken, 2023’te piyasaya sürülen CODE 11.59 serisinin ilk paslanmaz çelik model setinin yeni estetik öğelerini içeriyor. Audemars Piguet CODE 11.59 serisi, lansmanından bu yana geçen beş yılda, ultra modern tasarım stillerini zengin ve çeşitli boyut, malzeme, ton ve karmaşık fonksiyon kombinasyonuyla yorumlayarak gelişmeye ve yeniliklere devam etti.

Audemars Piguet, yeni 37 mm ROYAL OAK serisi kendinden kurmalı yüzen turbillonlu ultra ince saati piyasaya sürüyor (RD#3)

İsviçreli üst düzey saat üreticisi markası Audemars Piguet, beyaz altından yapılmış ilk 37 mm Royal Oak serisi otomatik kurmalı yüzen turbillonlu ultra ince saatini (RD#3) sunuyor. Bu yeni çalışma, kasa ve bilezik için 18K beyaz altından yapılmış ve baget kesim pırlantalı bir çerçeve seti ile zengin ve zarif bir ışık ve gölge efekti yaratıyor. Ayrıca “Petite Tapisserie” küçük kareli kadranı, derin dumanlı maviyi gösteren yeni bir renk tasarımını benimsiyor. Saat, Audemars Piguet tarafından bağımsız olarak geliştirilen, yalnızca 3,4 mm kalınlığa sahip Caliber 2968 kendinden kurmalı ultra ince mekanizma ile donatılmıştır; bu mekanizma, hassas mühendislik ve estetik tasarımın olağanüstü karışımını ortaya koyar ve ince bileklere karmaşık işlevsel saatlerin bir başyapıtını ekler.

Audemars Piguet, beyaz altından yapılmış yeni Royal Oak serisi “JUMBO” ultra ince iskelet saatini piyasaya sürüyor.

İsviçreli üst düzey saat markası Audemars Piguet, 39 mm çapında yeni Royal Oak serisi “Jumbo” ultra ince iskelet saatini (Ref. 16204) piyasaya sürdü. Bu saat tasarımı, pembe altın, sarı altın ve paslanmaz çelik modellerin ardından yeni bir platin malzeme ekliyor. Yeni saat, Calibre 7124 otomatik kurmalı mekanizma ile donatılmıştır ve yalnızca 2,7 mm kalınlığındadır. Zarif işçiliği son derece modern içi boş tasarımla uyumlu bir şekilde harmanlıyor. Farklı gri tonlarda zarif bir şekilde sunulan bu saat başyapıtı, Nisan 2024’te resmi olarak piyasaya sürülecek.

Yeni ROYAL OAK serisi kendinden kurmalı yüzen turbillon saat, yenilenen kadran estetiği tasarımıyla güzel bir çıkış yapıyor.

İsviçreli üst düzey saat üreticisi markası Audemars Piguet, yenilikçi kadran estetiği tasarımlarını yorumlayan iki yeni 41 mm Royal Oak serisi otomatik kurmalı yüzen turbillon saatini piyasaya sürdü. İki yeni saat, füme bordo güneş ışını veya gri ile fildişi kombinasyonunu birleştiren iki tonlu kadranlarla paslanmaz çelik veya 18K pembe altındır. Yeni kadran renk şeması, saat 6 yönündeki yüzen turbillon’un zarif dansını akıllıca yansıtıyor ve iki saate zarif ve modern moda güzelliği katıyor.