Baume & Mercier Rivera Serisi Zamana Ayak Uyduruyor, Replika Saatler

1973 doğumlu ve son yıllarda yeniden yorumlanan Riviera serisi saatler, tasarım ve malzeme kullanımı açısından Baume & Mercier’in üstün hünerlerini tam anlamıyla yansıtıyor. Riviera saatinin hatları özlü ve güçlüdür. Eşsiz on ikigen çerçevesiyle olgun ve ikonik özellikleri, ünlülerin yaşam tarzını en iyi şekilde temsil ediyor. Riviera serisi artık oldukça sportif ve modaya uygun bir tarza sahip kronograflı bir saat çıkarıyor. İki renkli tasarım, 43 mm’lik cesur ve cömert bir çapa uygundur ve tüm ustalık sade görünümdedir!

Baume & Mercier Rivera Serisi Otomatik Chronograph_10722_43mm, fiyat 34.700 RMB

Baume & Mercier Rivera Serisi: Kökene Dönüş

50 yılı aşkın bir süredir Riviera saatleri zamana ayak uydurmuştur. Fransız Rivierası’nın Fransız Rivierası’ndaki gündelik yaşam sanatından ilham alan Riviera serisi gözler, sade ve zarif bir özgürlük atmosferi ortaya koyarken, profesyonel saatçilikte “çekirdekten” başlayan bir egemenlik tarzını simgeliyor. 1973’te tanıtılan Rivera, her yıl her döneme uyum sağlar, ancak benzersiz tarzını korur. Riviera serisinin paslanmaz çelik kasası ve güçlü şekli her zaman özgür ve benzersiz bir zarif stili temsil etmiştir. Ve şimdi ona yeni bir hayat verildi.

2021 yılında Baume \u0026 Mercier, markanın profesyonel saatçilik becerilerine bağlı kalarak, modern ruhu daha mükemmel bir şekilde yakalayıp yorumlayan beşinci nesil Riviera saatini piyasaya sürdü. O zamandan beri Riviera koleksiyonu çeşitli biçimler aldı. Riviera Chronograph 1990’larda doğdu. Günümüzün tasarım estetiğini ve trendlerini yakalar ve zamana ayak uydurur. Baume \u0026 Mercier, 2021’de zamana uygun, 43 mm çapında bir kasayla donatılmış üç Riviera kronografı piyasaya sürdü. Ve bu yıl, karmaşık kronograf işlevleriyle donatılmış Riviera saat, yeni bir iki renkli versiyonu piyasaya sürdü. Altın kaplama PVD ile birleştirilmiş titanyumun iki renkli tasarımı asil ve zariftir ve “ünlü” aileden olmaya layıktır!

Baume & Mercier Rivera Otomatik Kronograf M0A10722: Belirgin kişilik

Bazı saatler, marka serisinin tasarım sembollerini ve benzersiz stil işaretlerini diğer geleneksel saatlerden daha iyi entegre etmeyi biliyor ve en yeni Baume & Mercier Rivera otomatik kronograf M0A10722 şüphesiz bunlardan biri. Bu sağlam kronograf geleneğe saygı duyuyor ve geleceği yeniden yazıyor! Yeni saat, ilk neslin tasarım genlerini koruyor ve zamana ayak uydurma arzusu apaçık ortada. Rivera koleksiyonunun en yeni üyesi, 100 metreye kadar su geçirmezliğe sahip bu sıra dışı saat, İsviçre yapımı yüksek kaliteli otomatik kurmalı mekanik mekanizmadan güç alır ve saat 3 yönünde yatay olarak düzenlenmiş iki açıklıkta gün ve tarihi gösterir. Nihai spor moda stilini temsil eden bu saat, benzer bir şekil tasarımına, benzersiz konsepte ve mükemmel işlevlere sahip olup, 1970’lerin orijinal klasik modellerini anımsatma gücünü gösterirken, o dönemin temsili modellerinin genlerini ustaca yeniden yorumluyor.

Modelin barut grisi kadranı, güneşte saten fırçalanmış bir yüzeyle süslenmiş, koyu gri flanşlar ve salyangozlu gömme alt kadranlar, derin ve üç boyutlu bir katman duygusu gösteriyor. Beyaz Superluminova parlak kaplama (mavi flüoresan) ile kaplı altın kaplama iskelet ibreler, çerçeve ile kasanın ortası arasındaki altın halkayı yansıtan iyi dengelenmiş ve mükemmel dengelenmiştir. Dört vidayla sabitlenen on ikigen safir kristal kasa arkası, bu zarif saati çalıştıran olağanüstü otomatik kurmalı mekanizmanın bir görüntüsünü sunuyor. Bu saat, kanvas kaplamalı entegre gri kauçuk hızlı çıkarılabilen kayışa, güvenlik basma düğmeli üçlü katlanır tokaya ve kolay ayarlanabilen bir tasarıma sahiptir. Baume & Mercier’in güvenilir kayış değiştirme tasarımı sayesinde, kullanıcı kayışı veya bileziği herhangi bir alet kullanmadan saniyeler içinde kendisi değiştirebilir.

Tıpkı Baume & Mercier Rivera serisinin tutarlı ruhu gibi, bu yeni saat de marka stilini temsil eden değerleri tamamen bünyesinde barındırıyor ve Baume & Mercier’in tasarım, stil ve saat yapımındaki üstün becerilerini vurguluyor.

Baume & Mercier Rivera Koleksiyonu: Beş Nesil Saat Aynı Efsaneyi Anlatıyor

Riviera koleksiyonu, zamana ayak uydurmak ve gerçekten trendi belirlemek için yıllar içinde birkaç kez yeniden tasarlanan efsanevi, benzersiz ve her zaman çağının ötesinde bir saattir.

Rivera, 1973 yılında piyasaya sürüldüğünde hararetli tartışmaların fitilini ateşledi ve on ikigen şekli ve yassı metal bileziğiyle herkesin dikkatini çekti. “Riviera” logosu henüz kadranda yer almasa da yeterince avangart. 1975’te Rivera serisi, otomatik ve kuvars mekanizmalar kullanılarak önemli bir değişikliğe uğradı; büyük, orta ve minyatür modeller paslanmaz çelik, altın/paslanmaz çelik ve saf altın versiyonlarında mevcuttu.

Riviera–1. Nesil -1975 1980’lerde ikinci nesil Riviera serisi replika saatler piyasaya sürüldü. İki renkli model, Riviera’nın teknik işlevler ve estetik tasarım açısından giderek olgunlaştığını gösteriyordu; çağrıştıran adı o zamandan beri saat 6 konumunda gösteriliyor.

1981 yılında Rivera, spor modasının öncü ruhunu sergileyerek ilk kez dalış saati şeklini benimsemiş ve büyük başarılara imza atmıştır.

Riviera 2. Nesil -1981 1985’te Riviera serisi üçüncü nesli piyasaya sürdü: çerçevesi yeniden tasarlandı, daha yuvarlak ve daha yumuşaktı. Kasa ve bilezik de daha yuvarlak bir etki için parlatılmış ve fırçalanmış yüzeylerle revize edilmiştir. Riviera serisi ayrıca hassasiyet, karmaşıklık, güvenlik ve güvenilirlikte yeni bir adım attı. Çığır açan birçok yenilik, su direncini önemli ölçüde artıran minyatür bir vidalı kurma kolunu içerir.

1993 yılında, koleksiyonun 20. yıl dönümünde, Rivera benzersiz ve nadir bir saati gururla sundu. O zamanlar Baume & Mercier, daha önce hiç görülmemiş tam bir Riviera takvimi bile yarattı ve iki renkli ve saf altın versiyonlarını piyasaya sürerek benzersiz saatçilik becerilerini sergiledi. O dönemde marka, kadınlara uygun, daha küçük çaplı iki renkli bir versiyonu da piyasaya sürdü.

Riviera 3. Nesil – Komplikasyon 1985 & Chrono 1993

2004 yılında, Riviera serisi, klasik ve daha sportif olmak üzere iki yorumlama yöntemi gösteren dördüncü nesil iki kadranlı saati piyasaya sürdü. Baume \u0026 Mercier, “klasik tarz” ürün grubu için kasanın on ikigen şeklini korumuş ancak kadran tasarımını farklı malzeme ve kadran konfigürasyonlarıyla yorumlamış. “Sports style” ürün grubuyla ilgili olarak, Rivera’nın bezelinde ilk kez sportif ve dikkat çekici bir şekil oluşturmak için dört vida bulunuyor. Bu göz kamaştırıcı, sportif tarz, zamana karşı direndi ve hala ayakta.

Riviera 4. Nesil–2004

Rivera serisinin ağır dönüşü, Rivera’nın büyüleyici özelliklerini kaybetmeden çeşitli şekillerde sonsuz spor ve moda kişiliğini sürdüren beşinci nesil saati 2021’de piyasaya sürecek.