Bell&Ross Yeni BR-X5 GREEN LUM’u Piyasaya Sürüyor, Ucuz Saat Modelleri

Bell & Ross’un saat üretiminin temel ilkelerinden biri, okunmasının kolay olması ve saat tasarımının birçok havacılık enstrümanının gölgesine sahip olmasıdır. 2017 yılında piyasaya sürülen LUM ışıklı serisi, parlak işlevi en uç noktalara taşıyor ve aydınlık ve karanlık gündüz ve gece ortamlarında saati görüntüleyebiliyor. Daha önce LUM saatlerin rakamları, saat işaretleri, ibreleri ve kadranlarının tümü Super-LumiNova ile işleniyordu. En yeni BR BR-X5 GREEN LUM modeli, marka için geliştirilen yenilikçi kompozit malzeme LM3D’yi kullanıyor. En büyük zorluk, yenilikçi Luminous malzeme teknolojisini BR-X5 serisinin lüks stiline entegre etmektir.

LUM serisi – 2017’de piyasaya sürüldü

Pilotlar veya dalgıçlar için bilek saatlerinin temel işlevlerinden biri, karanlık ortamlarda ışığı parlatarak zamanın kolayca okunmasını sağlamaktır. Saat endüstrisi, 1930’lu yıllardan itibaren askeri pilotlar veya dalış komandoları için ışıklı saatler üretmeye başladı ve daha sonra diğer profesyonel alanlara da yayıldı. Bu dönemde sayıları, zaman ölçeklerini ve elleri kaplamak için farklı parlak malzemeler kullanıldı. Daha sonra trityum ve radyumun radyasyon yaydığı görüldü ve başka malzemeler kullanıldı. Günümüzde Super-LumiNova en yaygın kullanılan aydınlatma malzemesi haline geldi. Ucuz saat modelleri.

Tüm Bell & Ross saatleri karanlık bir ortamda zamanı gösterebilir; bazıları daha da parlak. Örneğin LUM serisinin adı mükemmel aydınlatma fonksiyonuna atıfta bulunmaktadır.

Bell & Ross, 2017 yılında BR 03-92 HOROLUM ile başlayan ve iki yıl sonra BR 03-92 NIGHTLUM ile devam eden Lumid Serisini piyasaya sürdü. Bu iki stilin rakamlarının, saat işaretlerinin ve ibrelerinin parlak kaplama etkisi dikkat çekicidir. 2019 yılında lansmanı yapılan BR 03-92 FULL LUM serisi, isminden de anlaşılacağı gibi kadranın tamamı Super-LumiNova malzemeyle kaplanmış. Açık ve koyu arasındaki kontrast güçlüdür ve ekran daha dikkat çekicidir.

2020’de tanıtılan BR 03-92 GRAY LUM, tıpkı havaalanı pist ışıklarının rengi gibi karanlıkta kesintisiz bir yeşil ışık yayar; Aynı yıl piyasaya sürülen BR 03-92 DIVER FULL LUM dalış saati farklı derinliklerde açık yeşil ve açık sarı ışık yayar; 2021 Vintage sınırlı seri BR V2-94 FULL LUM da benzer iki renkli ışık teknolojisini kullanıyor; 2022’de piyasaya sürülen BR V2-92 FULL LUM, aynı derecede olağanüstü mükemmel işlevlere sahip, temel üç ibreli bir saattir.

BR-X5: Kendi kendine yapılan hareket, yükseltilmiş seviye

Bell & Ross, markanın tasarım stilini geliştirmede önemli bir adım olan BR 05 serisini 2019’da piyasaya sürdü. Havacılık aletlerinden ve klasik yuvarlak kasadan ilham alarak şehirli bir moda havası katıyor. 2022’de tanıtılan BR-X5, BR 05’in tasarım stilini ve teknik özelliklerini içeriyor ancak Kenissi tarafından geliştirilen BR-CAL.323 kendi yapımı mekanizma ile donatılmıştır. Saatin doğruluğunu artıran 70 saatlik güç rezervine sahiptir. Kabuğun güzel mimari çizgileri ve olağanüstü bir mizacı vardır ve güçlü olmasına rağmen hafiftir. Yeni BR-X5 GREEN LUM’un konsepti ve tasarımı, markanın yenilik ve farklılık konusundaki ısrarını gösteriyor.

BR-X5: parlak kasa, olağanüstü

Bell & Ross yaratıcılık yolunda asla durmaz. LUM ışıklı saatin ışıklı rakamları, saat işaretleri, ibreleri ve kadranları zaten temel ekipmanlardır. BR-X5 GREEN LUM bir adım daha ileri gidiyor. 41 mm’lik kasa, Bell & Ross için özel olarak geliştirilen teknolojiyi içeriyor. LM3D kompozit malzeme karanlık bir ortamda yeşil ışık yayar, bu da BR-X5 kendi yapımı hareketli saat serisinin ilk kez LUM ışıklı saat ailesine katıldığı anlamına gelir.

Sınırlı konsept serisi

BR-X5 GREEN LUM çok katmanlı kombinasyon kılıfı her şeyden önce hafif olacak şekilde tasarlanmıştır. LM3D malzemeden ve mikro kumlanmış siyah elmas benzeri karbon kaplı ikinci sınıf titanyumdan yapılmıştır. Kasa tamamen elmas benzeri karbon kaplı ikinci sınıf titanyumdan yapılmış. Metalden kesilen mekanizmanın gömülü olduğu kısım, iki parça LM3D parlak malzeme arasına sıkıştırılmıştır. LM3D malzemesi kuvars elyafından yapılmıştır ve yoğun yeşil ışık yayabilir. Parlak kasa, karanlık bir ortamda kadrandaki parlak saat, dakika, saniye, tarih ve güç rezervi göstergelerini yansıtıyor. BR-X5 GREEN LUM 500 adet ile sınırlıdır. Yenilikçi fikirleri saat yapımcılığı işlevlerinin ötesine geçiyor ve benzersiz bir kavramsal sanat eseri olarak adlandırılabilir.