Bir Rolex Imitasyon Saat Bakımı Nasıl Yapılır?

Saat markaları denilince birçok kişinin aklına hemen Rolex gelebilir. Nitekim Rolex markası, özellikle su geçirmez imitasyon saat tasarım fikrinin öncülüğünü yapan Rolex’in piyasaya sürdüğü ve saatseverler tarafından “su hayaleti” olarak adlandırılan Submariner serisi, bugün çok tanıdık. Ancak birçok kişi, özellikle genç arkadaşlar saatin bakımı için doğru yönteme ihtiyaç duyar, bu yöntem saate zarar verir. Bugün size Rolex’i doğru bir şekilde sürdürmenin bazı yollarını tanıtacağız.

1. Düzenli yağ yıkama

Tüm saatlerin düzenli olarak yağlanması ve bakımının yapılması gerekir. Rolex dayanıklı olsa bile, editör, saat tamirinde düzenli yağlama yaygın ve kritik bir görev olduğu için düzenli yağlama ve bakım yapılması gerektiğini düşünür. Yağın yıkanmasının amacı imitasyon saat parçalarını temiz tutmaktır. Saat makinesinin hassasiyetini sağlamak, saat makinesinin seyahat süresi doğruluğunu iyileştirmek ve saat makinesinin hizmet ömrünü uzatmak için makine parçalarının gerekli yağlanması.

2. Neme dayanıklı ve anti-manyetik

Saatinizi sık takmıyorsanız, saatin doğruluğunu etkileyeceği için nemli bir yere veya manyetik nesnelerin yakınına koymayın. Hepsini kontrol etmek en iyisidir, böylece zaman gecikmeleri nedeniyle dahili hareketli parçalarda ciddi hasar oluşmasını önleyebilirsiniz. Nemli havalarda, saatin iç yağını yoğunlaştırmak kolaydır, bu da su geçirmez halkanın sertleşmesine ve su geçirmezlik performansının düşmesine neden olacak şekilde çalışma ve durma, yavaş bölünme veya tamamen durma olgusuna neden olur. Deniz suyunun metal bileşenler için aşındırıcı olan tuz içermesine özellikle dikkat edilmiştir. Aktiviteler için dışarı çıkarken, paslanmayı önlemek için saatin kasasını tatlı suyla durulayın.

3. Giriş suyu arıtma

Tanecikli silika jel kullanın ve su geçirmez saati hava geçirmez bir kaba koyun. 3-4 saat sonra saati çıkarın, su kaybolacaktır. Bu yöntem basit ve ekonomiktir, saatin doğruluğu ve ömrü üzerinde herhangi bir hasar veya etkisi yoktur. Defalarca su emmiş olan silika jel 120°C’de birkaç imitasyon saat kurutulabilir ve su emme kapasitesi tekrar kazanılarak tekrar tekrar kullanılabilir.

Su girişi şiddetliyse, parçaların paslanmasını önlemek için mekanizmadaki nemi gidermek üzere yağı hemen silmek üzere yerel bir profesyonel saatçiye göndermek en iyisidir.

Saat bakımı için her imitasyon saat severin kendine özgü veya benzersiz bir yöntemi vardır. Editör, en sevdiğiniz saatin bakımını bile yapmazsanız, saat takmayı hak etmediğinizi düşünüyor. Bu nedenle günlük hayatta saatin zarar görüp görmediğine her zaman dikkat etmeliyiz. Emin değilseniz, önce profesyonel bir web sitesine bakmanız veya aşk saatinizi düzenli olarak profesyonel bir ustaya kontrol ettirmeniz önerilir. Umarım Rolex saatiniz her zaman eskisi kadar parlak olur.