Blancpain Çin Almanağı Burçlarda Yeni Bir Çağ Açıyor, Replikalar Izle

Blancpain, 2012 yılında Çin almanak, Gregoryen takvim tarihi ve ay evresi göstergesi gibi karmaşık işlevleri entegre ederek Çin ve Batı unsurlarını birleştiren ilk Villeret klasik V serisi Çin almanak saatini yarattı. Çin saatini anlayın.

Bu büyük karmaşık saatin doğuşunun 13. yılı olan 2024’te Blancpain, Çin takvimine göre sınırlı sayıda üretilen yeni bir “Noble Green Gold Dragon” saatini piyasaya sürdü. Geleneğe göre, kırmızı altın sarımlı salınımlı ağırlık, şaha kalkan bir ejderha ile işlenmiştir ve aynı zamanda, Çin’in gelişinden bu yana yeni yüzyılda zodyak döngüsünün büyük yeniden başlatılmasını karşılamak için yeni bir imaj ve tutum verilmiştir. takvim. Ejderha Yılı’na özel sınırlı sayıda üretilen bu saat, kırmızı altın renginde ve yeşil emaye kadranlıdır. Blancpain estetiğinde ikonik bir renk olan ve saat tutkunlarının sevdiği yeşil, büyük ve karmaşık bir saate yakışan lüks bir doku yayıyor. Narin ve sakin renk tonu işlemesi, saklanamayan asaleti yorumluyor ve yeni yılın durdurulamaz iyi şanslarını aktarıyor. Replikalar izle.

Blancpain, Yeşim İmparatorunun 12 dönen Tai Sui’yi cennete çağırdığı Çin efsanesine saygı duruşunda bulunmak amacıyla her Çin Yeni Yılında zodyak için özel, sınırlı sayıda bir saat yaratacak. Her hayvanın Tai Sui görevi Çin takviminin 12 yıllık burç döngüsüne kayıtlıdır. O yılın zodyak görüntüsü, öğle vakti kadrandaki burç penceresinde ve kırmızı altın salınımlı ağırlıkta aynı anda gösteriliyor.

2024 Ay Yeni Yılı için özel bir Çin takvimi saati. Buzlu kırmızı altın sarım salınımlı ağırlığına Jiachen burcu “Xianglong” kazınmıştır. Ejderhanın kafasının bir tarafına ejderha topu şeklinde bir yakut kakılmıştır ve ejderhanın kuyruğunun yan tarafına Çince “Jiachen” karakteri kazınmıştır. Ejderha Yılı olan 2024’ü anmak üzere. Blancpain’in usta sanatçısı, ejderha burcu görüntüsünü yeni oyma desenleriyle yorumlayarak 12 yıllık yeni bir burç dönemi açıyor.

Blancpain, geleneksel Çin takviminin zamanlama sırlarını küçük bir alanda yoğunlaştırmak için burç pencereleri ve artık ay pencereleri olan dört benzersiz ibreye güveniyor: on iki saat (bir saat 120 dakikaya eşdeğerdir), burçlar (60 yıl bir döngüdür), Beş element, on iki burç hayvanı, ay günü, ay ve artık ay gibi yin ve yang Çin zamanlama unsurlarının tümü bu saatte sunuluyor. Ayrıca Blancpain, Gregoryen takvim tarihini belirtmek için klasik yılan şeklindeki ibreyi kullanıyor ve her zamanki gibi ay evresi görüntüleme penceresini kadran üzerinde saat 6 konumuna ayarlıyor.

Yeni klasik V serisi Çin Almanak “Xianglong” saatinin hassas mekanizmasının geliştirilmesi beş yıl sürdü ve altı katmanlı bir yapıda 464 bağımsız parçadan oluşuyor. Karmaşıklığı sonsuz bir takvimi çok aşıyor ve dakika tekrarlama işlevi gelişmiş saat yapımcılığının zirvesinde yer alıyor. Bu zarif saat, markanın usta saat ustaları tarafından Blancpain’in Le Brassus büyük kompleks saat yapım atölyesinde elle bir araya getiriliyor. Blancpain tarafından bağımsız olarak tasarlanıp üretilen, 7 güne kadar güç rezervine sahip üç namlulu mekanizma ile donatılmıştır.

Tamamen kalsine edilmiş yeşil Grand Feu emaye kadran, 45 mm çapındaki kırmızı altın kasayı tamamlıyor ve doğal bir uyum sağlıyor. Buna ek olarak, takvimin hassas bir şekilde ayarlanmasını sağlamak için kasa aynı zamanda markanın patentli teknolojisiyle de donatılmıştır; çıkıntının altına yerleştirilen gizli bir çıkıntı ayarlayıcısı, yalnızca yanlarda çentikler olmadan düzgün çizgiler elde etmekle kalmaz, aynı zamanda kullanıcı için daha kullanışlıdır. Parmak uçlarınızla ayarlamalar yapın. Diğer Blancpain takvim işlevli saatler gibi Çin Almanağı da, sınırlı saat ayarlama süresi boyunca kullanıcının ayarlama yapması nedeniyle saatin zarar görmesi riskini etkili bir şekilde önleyebilen bir güvenlik ayarı koruma cihazıyla donatılmıştır.

Yeni Blancpain klasiği V serisi Çin takvimi “Xianglong” saati dünya çapında 50 adet ile sınırlıdır.