Breitling’in Elbise Saati Standart Olarak Gelir Ve Birinci Sınıftır, Replica Saat

Herkese merhaba, şimdi Breitling’in dokuz serisine baktığımızda spor saatleri ya da profesyonel saatler olduğunu görüyoruz. Yine de yalnızca bir seri Breitling’in gelişmişliğini ve zarafetini temsil ediyor. Görünüşü Breitling’in 20. yüzyıldaki başarısını temsil ediyor. 1940’lar, pratik alet saatlerinden üst düzey saatlere muhteşem bir geçişe tanık oldu. Breitling’in Panya’sı. Bugün Breitling Puruya’nın resmi kronografından bahsedeceğiz.

Breitling, 2018 yılında Preya serisini yeniden canlandırdığında pek çok arkadaşın ilk tepkisi Breitling’in de dress watch rotasına girmeye başladığı yönünde oldu. Ancak Breitling’in 1884’teki kuruluşundan bu yana kurucu Leon Breitling, uzmanlığını sürekli olarak kronograf cep saatlerini geliştirmek için kullandı; 1914’te oğlu Gaston Breitling saat 2 yönünde bağımsız düğmeli bir saat icat etti; 1933’te, 2000’de torunu Willy Breitling, sıfırlamayı sıfırlamak için saat 4’e ikinci bir düğme ekledi. Breitling bu noktada günümüzde hala popüler olan modern saatin prototipini oluşturdu. Bu nedenle modern saatlerin mucidi Breitling olarak Preya serisi 1943 gibi erken bir tarihte doğmuştur. Preya, 1970’lerin başlarında üretimi durduruluncaya kadar uzun bir süre Breitling’in amiral gemisi saati olmuştur.

Geçtiğimiz yıl Breitling yeni bir Puya serisini piyasaya sürdü. 18 modelle karşılaştırıldığında sadece birkaç detayda ince ayar yapılmış ancak daha renkli kadranlar da sunuluyor. Kısacası antika Puya’nın eşsiz cazibesini en üst düzeye çıkarmaktır. Şu anda yeni Puya’nın ana modelleri esas olarak iki koldan oluşuyor. Biri 40 mm çapında, B01 mekanizma B09’un manuel versiyonuyla donatılmış manuel saat, diğeri ise günümüzün baş kahramanı olan 42 mm çapında bir replica saat. Otomatik B01 kronograf. Yeni Puya, saatin dolgunluğunu vurgulamak için pürüzsüz, dar çerçeve ve kutu şeklindeki aynayı kullanarak, görünüm tasarımında antika saatlerin tasarım ayrıntılarını mükemmel bir şekilde özümsüyor. Kasanın yan tarafındaki fırçalanmış işlem, yalnızca daha zarif bir çıkıntı eğrisinin ana hatlarını çizmekle kalmıyor, aynı zamanda üç yatay çizginin eklenmesi ve kare zamanlama düğmelerinin kullanılması da kasanın kalınlığını görsel olarak azaltıyor.

Kasanın yanı sıra kadran detaylarındaki değişiklikler de dikkat çekiyor. 18 modelle karşılaştırıldığında üç boyutlu dijital zaman ölçekleri çubuk zaman ölçeklerinin yerini alıyor. Daha belirgin olan küçük kadran ve daha belirgin olan batık küçük kadran ile mükemmel bir şekilde bütünleşmişlerdir. Büyük bir ışıklı alana sahip olan şırınga işaretçisi, retro çekiciliği vurgularken aynı zamanda okunabilirliği de artırıyor. Önceki versiyonda saat 6 konumunda yer alan Chronometer Observatory İngilizcesi, daktilo stili yazı tipiyle Chronograph Premier olarak değiştirilmiş olsa da endişelenmeyin; Bu saat hala gözlemevi sertifikasına sahiptir. Breitling bu kez size beş popüler kadran rengini tek seferde getirdi: siyah, mavi, somon, yeşil veya sütlü kahve. Ancak günümüzde resmi saatlerin en popüler kadran rengine gelince, doğal olarak bu renktir. Pahalı somon kadranı.

Yeni Pura’ya güç veren Breitling B01’in kendi ürettiği otomatik kronograf mekanizmayı herkes bilir. Yeni Puya B01 mekanizması diğer B01 mekanizmalarıyla aynı şekle sahip içi boş bir otomatik rotora sahip olmasına rağmen cilalaması farklıdır. Farklı serilerin pürüzlülüğüyle karşılaştırıldığında, bu B01’in otomatik rotoru ve üst kontrplakının tamamı zarif Cenevre şerit dekorasyonuyla kaplanmıştır. Yeni Puya, 100 metreye kadar su geçirmezlik performansıyla retro ve resmi rotayı izlese de, çelik zincirle değiştirildikten sonra da aynı derecede iyi çalabiliyor ve aynı zamanda onlardan daha zarif.