Bu Yaz Mavi Disk Dalış Saatleri Popüler! En Iyi Replika Saat Sitesi

Sıcak yaz aylarında yağmur yağarken ve terlerken, hiçbir şey dalış saati takmaktan daha rahat olamaz. Pek çok saat markası, işlevsellik peşinde koşmanın yanı sıra görünüşe de yaratıcılık katıyor.

Bugün sizi bu eşsiz dalış saatlerine bakmaya götüreceğiz.

Omega Seamaster 300m Dalgıç Saati

Liderliği üstlenen Omega Seamaster serisi, bu yıl Seamaster’ın 75. yıl dönümünde tek seferde 11 yeni dalış saatini piyasaya sürdü. Genel ton, her bir gözün özelliklerini birleştiren ve görünüm olarak oldukça dikkat çekici olan “yaz mavisi”dir. En iyi replika saat sitesi.

Su geçirmezlik derinliğine bağlı olarak bu yeni saatlerin kadranı da buna göre değişecek şekilde ayarlanıyor: Su geçirmezlik derinliği ne kadar yüksek olursa renk de o kadar koyu olur.

Temsilci Omega Seamaster 300 metrelik dalış saati, özel olarak işlenmiş degrade mavi seramik kadrana sahip 42 mm’lik paslanmaz çelik bir kasa kullanıyor. Aynı zamanda klasik özellikleri ve Lost’un modern moda tarzını koruyan ikonik göz dalgalanma deseniyle de dekore edilmiştir.

Tek yöne dönen çerçeve de seramik malzemeden yapılmış olup Grand Feu emaye teknolojisiyle yapılmış, doku dolu bir dalış ölçeğiyle birleştirilmiştir. Helyum tahliye vanasıyla donatılmış olup, profesyonel bir dalış saatinin özelliklerini sergiler.

Saat ters çevrildiğinde kasa arkası denizatı motifiyle süslenmiştir. Saat, 55 saatlik güç rezervine, 300 metre suya dayanıklılığa ve seyahat süresinde ve anti-manyetik özelliklerde mükemmel performansa sahip 8800 kendinden kurmalı koaksiyel eşapmanlı Master Chronometer hareketi ile donatılmıştır.

Mido Okyanus Yıldızı Özel Sürümü

Yeni Omega Seamaster’a benzer şekilde, Mido’nun Ocean Star’a özel saatidir.

Paslanmaz çelik kasanın çapı 40,5 mm’dir ve ayrıca degrade mavi kadran ve çerçeveye sahiptir. Aradaki fark Mido’nun bu modelde mat yüzeyli süt mavisi degrade kadran kullanmasıdır.

Bu aynı zamanda ışık ne kadar değişirse değişsin kadran renginin aynı kalacağı, genel görünümün daha zarif olacağı ve benzersiz bir retro estetik sunacağı anlamına da geliyor.

Kalın çubuk şeklindeki ibreler zaman ölçeklerini tamamlıyor ve karanlık koşullarda zamanı net bir şekilde okumak için büyük miktarda parlak malzeme ile kaplanıyor. Vidalı bir taç ile donatılmıştır ve yüksekliğin güvenliğini sağlamaya yardımcı olmak için üçgen bir koruma ile çevrelenmiştir.

Saatin arka kısmında yoğun bir alt tasarım benimsenmiştir ve vidalı alt kapağa ikonik Ocean Star deseni basılmıştır. Saat, 80 saatlik ultra uzun güç rezervi sağlayan ve 200 metre derinliğe kadar su geçirmez olan Mido Caliber 80 mekanizma ile donatılmıştır. Paslanmaz çelik hasır bileklik ve mavi kauçuk kayış seçenekleri mevcuttur.

Seiko 1968 Dalış Saati Replikası

Seiko dalış saatleri, uygun fiyatları ve istikrarlı kalitesi nedeniyle her zaman moda olmuştur. 2023 yılında Seiko, 1968 dalış saatinin yeni ve modern bir kopyası olan SLA073 dalış saatini piyasaya sürecek.

13,1 mm kalınlığa ve 200 metre su geçirmez derinliğe sahip 42,6 mm paslanmaz çelik kasa kullanıyor; çift kavisli safir kristal, mükemmel dokularla süslenmiş açık mavi degrade kadranla eşleşiyor.

Önceki iki modelden farklı olarak, mağara dalışından ilham alınarak kadranın ortasından üst ve alt uçlara doğru giderek derinleşen bir renk değişimi görülüyor.

Kadran, loş ortamlarda mavi ışık yayan, parlak boyayla kaplanmış kalın ibreler ve saat imleriyle süslenmiş. Öğle vaktindeki parlak nokta sembolü ve dakika ibresi yeşil renkte görüntülenerek okuma zamanının hızlı ve doğru bir şekilde kolaylaştırılması sağlanır.

Seiko’nun dalış saatleri için özel bir mekanizma olan kendi yapımı 8L35 mekanizmasıyla donatılmıştır. 28.800 vph’de titreşir, 50 saatlik güç rezervi sağlar, doğru ve istikrarlı seyahat süresine sahiptir. Beş sıralı paslanmaz çelik bilezikle donatılan merkezi bağlantı, ayrıntıların dokusunu geliştirmek için fırçalanmış bir yüzey işlemine sahiptir.

Oris Clean Seas Sınırlı Üretim

Oris, 2019 gibi erken bir tarihte, degrade mavi kadranlı Aquis serisi dalış saatini piyasaya sürdü.

Paslanmaz çelik kasa 39,5 mm çapa sahiptir, deniz mavisi gradyan kadranı ve koyu mavi dalış çerçevesi kullanır ve benzersiz bir görünüme sahiptir.

Kadran, genel görsel efekti zenginleştirmek için güneş ışığı desenleriyle süslendi ve saatin okunabilirliğini sağlamak için çift taraflı kemerli safir kristal cam ve iç kısmında parlama önleyici kaplama ile donatıldı.

Saat, Oris733 otomatik kurmalı mekanik mekanizma, 38 saatlik güç rezervi ve 300 metre su geçirmezlik ile donatılmıştır. Yoğun bir alt tasarıma sahiptir ve alt kapağa geri dönüştürülmüş plastikten yapılmış dairesel bir rozet yerleştirilmiştir. Her rozet, Oris’in okyanusları korumaya yönelik çevre koruma konseptini yansıtacak şekilde farklıdır.

Küresel bir renk organizasyonu olan Pantone, 2000 ile 2023 yılları arasında altı kez başta mavi olmak üzere yıllık popüler rengini piyasaya sürdü.

Saat camiasında “Yeşil olan her şey popülerdir” çılgınlığının ardından bir anda mavinin ana tonu olduğu saatler ortaya çıktı ve hızla insanların ilgisini çekti.

Özellikle dalış saatleriyle kombinlendiğinde derinliği temsil eden mavi, denizin karakteristiğiyle uyum içindedir ve aynı zamanda erkek bilgeliğiyle doludur. Mavi gözlerin yaratıcılığı büyük markalar için yeni bir tasarım yönü haline geldi.

Peki sizin favori mavi temalı dalış saatiniz hangisi?