Cartier Yeni Saatler Sunuyor, Replicas Izle

Cartier, 2024’teki Ay Yeni Yılı vesilesiyle özellikle yeni saatler sunuyor: Cartier Master Craftsmanship Serisi Ronde Louis Cartier Dragon Dekorlu Yüksek Mücevher Saati ve Çin ilhamından ve zarif işçiliğinden ilham alan Cartier Tank Chinoise Watch China Limited Edition. Yeni yıla başlayın.

Cartier Master Craftsman Serisi Ejderha Dekorasyonu Yüksek Mücevher Saati

Cartier Master Craftsmanship Serisi, numaralı ve 30 parçayla sınırlı yeni bir Ronde Louis Cartier ejderha süslemeli üst düzey mücevher saatini piyasaya sürüyor.

Emaye ve gravür tekniklerinin kullanıldığı bu saatte, Cartier usta zanaatkarlarının üstün hüneriyle kadranda Çin esintili “denize yükselen ejderha” resmi yer alıyor.

Bu yepyeni saatte, kabaran dalgalar Cartier’in ikonik mavi ve yeşil renklerinde emaye işi emaye teknolojisiyle sunuluyor ve yanardöner sedef parçalar dalgaların hatlarını çiziyor. Ejderhanın görüntüsü, gerçekçi detaylarla altın rengine elle oyulmuş ve “gözler” de son dokunuşu tamamlamak için emayeden yapılmıştır. Bu saatte kullanılan emaye işlemi 25 tekrarlı pişirme gerektirir ve her pişirme turu zanaatkarın becerilerini test eder. Replicas izle.

Ejderhanın geleneksel Çin kültüründe uzun bir geçmişi vardır ve uğur ve refahı simgelemektedir. Ejderha görüntüsü aynı zamanda Cartier’in stil yaratımına da uzun süre ilham kaynağı olmuştur. Marka, Doğu ilhamını keşfetmeye devam ediyor ve Cartier arşivleri, 1870’lerin sonlarına kadar uzanan, Çin’den ilham alan tasarımları kaydediyor. Art Deco tarzının revaçta olduğu 1920’li yıllarda, Cartier koleksiyonunda ejderha unsurlarının kullanıldığı pek çok mücevher ve değerli mutfak eşyaları, Çin kültürü ile Cartier tarzı estetiğin uyumlu karışımını gösteren göz kamaştırıcı koleksiyonlardı. Bu uzun soluklu diyalog tarzı devam ediyor. Bugüne kadar.

Cartier Tank Chinoise Çin saati sınırlı sayıda.

Tank saati, 1917’de Louis Cartier tarafından tasarlandı ve 1919’da satışa sunuldu. Cartier ve saatçilik tarihini temsil eden bir çalışmadır. Yıllar geçtikçe Tank saatleri yenilikçi bakış açılarıyla sürekli olarak yeniden yorumlandı.

1922’de Tank Chinoise saati piyasaya sürüldü. Bu serinin kökleri Cartier’in Doğu kültürüne dair sonsuz hayal gücüne dayanmaktadır. Tasarım, dikey çıkıntıların üzerine yığılmış yatay şaftlarla tapınak mimarisinin girişlerinden ilham almıştır. Temiz çizgileri, kusursuz şekilleri ve mat ile cilalı dokular arasındaki ince kontrast dikkat çekiyor. 2022 yılında, Tank Chinoise saatinin doğumunun 100. yıldönümünde bu klasik saat, Cartier Privé serisinde yeni bir görünümle karşımıza çıkacak.

Tank Chinoise Watch China sınırlı sürümü bu yıl yeni bir sayfa açıyor. Saatin klasik silüetinin geometrik çizgilerini sürdüren kasa, geleneksel Çin tekniklerinden ilham alıyor ve yeni bordo lake tekniğiyle süsleniyor. Gümüş kaplama kırık beyaz kadran, zarif kabartmalı bir dokuyla süslenmiş ve altın elma şeklindeki ibrelerle eşleştirilmiştir. Façeteli altın taç, rengi kasanın bordo rengiyle kontrast oluşturan kırmızı jasper ile süslenmiştir. Bu saat, Cartier atölyesi tarafından geliştirilen 430 MC manuel kurmalı mekanik mekanizma ile donatılmıştır.