Chopard Happy Sport Laguna Verde Imitasyon Saat

Chopard’ın en temsili üst düzey saat serisi olan Happy Sport serisi, Chopard’ın atölyelerinin üstün saatçilik becerilerine ve olağanüstü mükemmel mücevher işçiliğine tanıklık ediyor. Chopard, zarif estetiği ve mükemmel işçiliği daha da yorumlayan 36 mm çapında yeni bir mücevher saatini piyasaya sürdü. Bu Chopard Happy Sport Laguna Verde saati, Chopard’ın sürdürülebilir kalkınma ve sosyal sorumluluk kavramlarına uygun olarak 18 ayar beyaz altından yapılmıştır. Güney Amerika’nın Verde Gölü’nün (Laguna Verde) ünlü suluboyasından ilham almıştır. Saat yapımı atölyesindeki kakma ustaları, üstün becerilerine güvenerek çerçeveyi ve saat işaretlerini çarpıcı safir ve zümrütlerle ustaca ayarladılar; kadrandaki ikonik sembolü yansıtan mavi ve yeşilin ince bir geçiş efektini sergilediler. Parlak elmaslar hafif ve zarif, efsanevi bir dönen dans sergiliyor. Mavi sedeften yapılmış kadranın ortası guilloche desenlerle süslenmiş ve tam otomatik kurmalı mekanizma saate sürekli güç sağlıyor.

Doğa sonsuz bir ilham kaynağıdır.

Chopard, yeni Happy Sport Laguna Verde saatiyle bir kez daha doğanın güzelliğine saygı duruşunda bulunuyor. Bu zarif saat, Bolivya ile Şili arasındaki ünlü Lake Verde’den (Laguna Verde) ilham alıyor. Safir ve zümrütler özenle seçilip saat çerçevesi ve kadran imitasyon saat işaretleri üzerine işleniyor. Gölün değişen mavi ve yeşil renkleri yeniden yaratılıyor. Kadran, göl ve dağların renklerindeki doğal değişiklikleri akıllıca yansıtan hafif bir degrade efekti sunuyor.

Kadranın ortası guilloche desenlerle süslenmiş. Sıcak ve narin sedef üzerindeki fark edilebilir doku deseni, göl yüzeyindeki dalgalanmaları ve güneş tarafından kırılan ışıltılı dalgaları anımsatan, sürekli değişen yanardöner parlaklığı tamamlıyor. Chopard’ın ikonik parlak pırlantaları kadranın ortasında noktalar halinde yer alıyor. Elmaslar sürekli dönüyor ve dans ediyor, insanların zamanın hoş bir şekilde geçişine tanıklık etmelerine ve doğanın güzelliğinin sonsuz hayal gücüne kapılmalarına olanak tanıyor.

Tepedeki safir ve mavi deri kayış birbirini tamamlayarak bu şahesere benzersiz ve zamansız bir stil kazandırıyor. Altın kasanın tamamı parlak elmaslarla kaplanmıştır.

Chopard, üstün saatçilik becerilerini olağanüstü mücevher estetiğiyle birleştiriyor. Bu Happy Sport, Laguna Verde saat, 42 saate kadar güç rezervi sağlayan otomatik kurma hareketi ile donatılmıştır.

Chopard her zaman lüks sürdürülebilir kalkınma stratejisini savunmaya kendini adamıştır, dolayısıyla bu saat aynı zamanda Chopard’ın sürdürülebilir kalkınma ve sosyal sorumluluk kavramlarıyla uyumlu altın ham maddelerden yapılmıştır.

Chopard Happy Sport serisi saat, klasik bir kadın saati

1993 yılında, Chopard’ın şu anki eş başkanı ve sanat yönetmeni Caroline Scheufele, zamana ayak uydurmak için paslanmaz çelik ve elmasın yeni ve benzersiz malzeme kombinasyonunu temel alan bir spor saati tasarladı.

Chopard Happy Sport saat serisi bu cesur yaratıcılığın sonucudur. O zamandan bu yana, “yaşamın zevkini” ve özgürlük ruhunu kutlamaya devam ederek kadınları her gün kendilerini yeniden keşfetmeye teşvik ediyor. Smart Diamond’ın adı, Caroline Scheufele’nin annesinin bu yeni tasarım konseptiyle piyasaya sürülen ilk Happy Diamonds saatini gördüğünde söylediği sözden geliyor: “Bedava elmaslar daha mutludur.” (Elmaslar özgür olduklarında mutlu olurlar). Bu parlak pırlantalar, Chopard Happy Sport serisi saatlerde güzel bir gösteri sergiliyor ve kadın kullanıcılar bunda vazgeçilmez bir rol haline geldi; onların her hareketi akıllı pırlantalara güç sağlıyor ve bu resmin sürekli yeniden düzenlenmesine katkıda bulunuyor. Görüntüler sonsuz canlılık aşılıyor. Bu zarif saat koleksiyonu aynı zamanda bu yoğun ve tatmin edici yaşamı da yansıtıyor. Başlangıçtan itibaren sürekli dönüşüme hazırlanmıştır.