Daytona, Eşek Arısı Konseptiyle Inşa Edildi, Ucuz Replika Saat

Saat modifikasyon markası Designated Individual Watches (DiW) son zamanlarda ani bir ilham aldı ve sık sık yeni modifikasyon projeleri yayınlıyor. En göze çarpanı “Bumblebee” saatidir; Adı gibi tasarım konsepti de “Transformers”taki Bumblebee’den geliyor.

Bu, Rolex Daytona temel alınarak değiştirilmiş bir saattir. Kasa, standart siyah beyazdan farklı olarak markanın karakteristik karbon fiber malzemesinden üretilmiş. Bu saat modifikasyonunda, canlılıkla daha göz alıcı görünen tasarım temasına uyan sarı kullanılmıştır. Ek olarak, kasanın siyah çizgi süslemesi de tüm görsel deneyimi daha katmanlı hale getiriyor. Ucuz replika saat.

Çerçeve de karbon fiber malzemeden yapılmış ve bu malzemenin benzersiz dokusuna sahip. Dijital ölçekler ve işaretler beyaz ve sarı olarak çizilmiştir. Tepe ve kronograf düğmeleri, paslanmaz çelik gibi görünen siyahla kaplanmıştır.

Kadran temaya tam olarak uyuyor ve sarı bir öncü tonda kaplanmış. Zaman ölçeği, sarıyla daha iyi eşleşen ve Bumblebee’nin görüntüsünü yansıtan siyaha dönüştürüldü. İkonik üç gözlü daire siyahla kaplandı ve sayılar ve ölçekler beyaz ve sarı ile süslenerek çerçeveyle bütünleşik bir görsel deneyim oluşturuyor.

Bu Bumblebee saati, kadranın üst kısmına oyulmuş metne yakından bakarsanız anlaşılır. DiW yalnızca “ROLEX (Rolex)” ve “COSMOGRAPH (Cosmograph)” logolarının yanı sıra kendi “DiW” logosunu elinde tuttu. “OYSTER (Oyster),” “SÜREKLİ (sürekli hareket)” ve “SUPERLATIVE CHRONOMETRE RESMİ ONAYLI (resmi olarak sertifikalı en üst düzey gözlemevi hassas saati)” gibi daha özlü bir görsel deneyim getiren diğer kelimeler iptal edildi, ancak Öte yandan, her zaman bir şeyler eksikmiş gibi hissettirir.

Aynı zamanda, merkezi saniye ibresi de kadranla daha entegre olan siyah kaplamaya sahip. Akrep ve yelkovan siyah beyazdır ve öğle vakti Rolex LOGO’su siyaha dönüşmüştür. Siyah naylon kayış ve fon olarak sarı çizgilerle genel stil mükemmel.

Saat, 72 saat güç depolama sağlayabilen orijinal 4130 otomatik kurmalı mekanizmayı koruyor. Bu saat, Daytona’ya alternatif bir çekicilik kazandıran özel malzeme uygulamasıyla birlikte Bumblebee’nin renk konfigürasyonundan yararlanır. Ve bu eşsiz DiW saatin sadece 3 adetle sınırlı olması, bu saati almanın ne kadar zor olduğunu göstermeye yetiyor.