Fiyatı Artırmak Için Sıraya Girmeden “Daytona”, Replikalar Izle

Longines ile ilgili olarak, temsili modellerinden biri olan Concas’tan bahsetmek gerekir. “10.000 yuan değerindeki dalış saatleri için ilk tercih Concas” sloganının yanı sıra Concas, kronograf alanında da mükemmel bir performans sergiliyor.

5 Mayıs 1954’te Longines, İsviçre Federal Fikri Mülkiyet Ofisinde “Conquest”i resmen kaydettirdi. İlk Concas serisine klasik, biraz zarif ama sağlam bir tarz hakimdi. Saatin arkasındaki tasarım zariftir, ancak en göz alıcı yer hala kadran üzerinde yoğunlaşmıştır, aşağıda fırçalanmış dairesel bir iz ile çevrili cesur ve birleşik ok şeklindeki işaret; detaylar doku dolu. Replikalar izle.

300 metrelik su geçirmez kasa, Arap rakamları ve kadran üzerindeki büyük boyutlu çubuk saat imleri ile 2000’li yıllardan itibaren nispeten önemli değişikliklerden bahsedilebilir. Geçtiğimiz 20 yılda Concas, yavaş yavaş modaya uygun bir spor saatine dönüştü. Artık başlangıçta olduğu gibi gündelik olarak konumlandırılan çok işlevli bir saat değil.

Şimdi, bu saatin orijinal ayarına geri dönelim – çeşitli açık hava aktivitelerinin zorluklarını hızla karşılayabilen, güçlü performansı ve zengin fonksiyonları ile her durumda takmaya uygun.

Longines, 2023’te yepyeni ve iyileştirilmiş bir Conca kronograf getirdi. Bu saatin klasik konsepti, daha şık ve zarif modern spor saat estetiği ile yeniden yorumlanıyor.

Görünüm, saat takmak için modern insanın ihtiyaçları ile daha uyumludur. Genel boyut daha küçüktür, dış hatlar pürüzsüzdür ve markanın tutarlı, zarif tavrını korurken günlük stile daha yakındır.

Yakından bakıldığında, fırçalanmış dairesel iz gibi antik Concas estetiği bu modern saate entegre edilmiştir. Nostaljik çekiciliğine rağmen, remake serisinin bir parçası değil, bu yüzden tam olarak eski Conquests’e benzemiyor.

Saatin kendisinin karmaşık işlevleri nedeniyle, incelik derecesinin düşürülmesi gerekir. Ancak geçmiş modellerle karşılaştırıldığında, bu yeni saatin kadranı hala sağlam bir sportif stile ve karmaşık saatlerin benzersiz güzelliğine sahiptir.

Kasanın şekli tamamen yeniden modellendi, genel çerçeve daha sert ve kompakt, tepe koruması küçültüldü ve zamanlama düğmesi de daha basit olacak şekilde tasarlandı.

42 mm’lik kasa çapı 14.3 mm kalınlığında, bu da tıknaz görünse de otomatik bir kronograf için yine de ortalama bir seviyede. Su geçirmezlik de geçmişte 50 metreden şimdi 100 metreye çıkarıldı.

Öne çıkan özelliği çerçeve tasarımıdır. İnce fırçalanmış ve parlatılmış yüzey işlemlerini birleştiren siyah takimetre çerçeve, kadranın rengiyle daha zarif bir şekilde uyum sağlar. Üst kısımdaki yansıma önleyici safir kristal ayna ve vidalı tepe ile, saatin arka kısmının tasarımı mekanizmanın beğenisini artırır ve Longines’in genel yüksek standart konfigürasyonu korunur.

Kadran, dünyayı sarsan değişikliklere uğradı. Kalın Arap rakamları ve zaman ölçekleri ortadan kalktı, yerini narin ve ince göstergeler aldı. Zıt siyah, beyaz veya mavi küçük sayaçlar ve yeni ibre tasarımıyla yeni Concast kronograf daha dinamik görünür.

L898.5 mekanizma ile donatılan bu otomatik kronograf mekanizma, antimanyetik silikon denge yayı ve 59 saatlik güç rezervi ile donatılmış, ETA tarafından Longines için özel olarak oluşturulmuştur.

Bu kez piyasaya sürülen yeni Concas kronograf modellerinin dört versiyonu olduğunu belirtmekte fayda var: siyah çerçeveli ve alt sayaçlı şampanya rengi kadran; siyah çerçeveli ve kronograflı gümüş beyaz kadran; Siyah çerçeveli ve gümüş sayaçlı kadran; ton üstüne ton çerçeve ve sayaçlara sahip mavi kadran.

Şu anda, tüm modeller klasik fırçalanmış ve parlatılmış paslanmaz çelik bilezik ve katlanır toka ile eşleştirilmiştir. Yurt dışında açıklanan fiyat ise 3.950 euro yani yaklaşık 30.000 yuan’a denk geliyor. Fiyat artışı için sıraya girmesine gerek olmayan “Daytona” hakkında ne düşünüyorsunuz?