Mark III’ün Scarlet Letter Sea Messenger’ı, Ucuz Saat Modelleri

Fransız COMEX şirketinin yardımıyla birinci nesil Sea-Dweller Ref. 1665, 1967 yılında Rolex’in profesyonel dalış saati olarak karşımıza çıkmaya başladı. Su geçirmezlik performansı o zamanki 610m Submariner’ın yaklaşık üç katıydı ve doyma dalışı sırasında helyumu otomatik olarak boşaltan “helyum boşaltma valfi” adı verilen benzersiz bir mekanizma ile donatılmıştı. Arka kapağa patenti kanıtlayan “ROLEX PATENT OYSTER GAZ KAÇIŞ VALFİ” kazınmıştır. Saat aynası, su basıncını dağıtmak için takvim büyüteci olmayan dışbükey bir ayna kullanır. Ayrıca ilk zamanlarda, [SEA-DWELLER] ve [SUBMARINER 2000] yazı tipleri kırmızıydı ve muhtemelen 1970’lerin sonlarına kadar görülebilecek olan [Red Letter Sea-Dweller] veya [Double Red Sea-Dweller] olarak adlandırılıyordu. . Kadran türleri Mark IV’e bölündü.

Daha sonra Ref’i tanıtacağız. 1665 [Red Letter Sea-Dweller] 1973 yılında üretilmiştir. Antik saat atmosferiyle dolu bir Mark III kadranıdır. Ana özellikleri, kırmızı LOGO’nun yazı tipinin MarkⅡ’den daha ince olması, su geçirmez işaretinin 6 numaralı vuruşunun kapalı olmaması (yani, OPEN SIX) ve [OPEN SIX]’in de MarkⅢ’da bitmesidir. [Scarlet Letter Sea-Dweller] giderek daha nadir görülüyor. Dünyanın her yerindeki antika saat koleksiyoncuları muhtemelen onu arıyordur. Elde edilmesinin zorluğunu etkileyen sebeplerden biri de sayısının az olmasıdır. Diyelim ki sürümü, yılı, sayıyı vb. bilmiyorsunuz. Durum vb. ile ilgili tercihleriniz varsa bu farklı bir konudur. Kadrandaki trityum ışığı solarak hoş bir krem rengine dönüştü. Kadrana bakmak için yakınlaştırırsanız kadranın iç kenarında ve skalanın alt kısmında küçük çizikler görebilirsiniz. Çıplak gözle bakıldığında bunlar göz ardı edilebilecek ayrıntılardır. Ucuz saat modelleri.

Çerçevesi ise yıllar geçtikçe hafif koyu mavi bir renge bürünen Mark III’tür. Çok çağdaş görünüyor. Çerçevedeki kalın ölçek Sea-Dweller ile oldukça tutarlıdır. Scarlet Letter Sea-Dweller modelinin çerçevesi sıklıkla değiştirilmektedir. Scarlet Letter Sea-Dweller modeliyle nadiren karşılaşıyorsanız bezelin durumuna da doğal olarak önem vereceksiniz. Kasada bazı cila izleri olmasına rağmen şekli hala oldukça dolgun ve Sea-Dweller kasasının benzersiz ağırlığını koruyor. Yandan bakıldığında şeklinin ilgi çekici olduğunu hissedebilirsiniz.

MarkⅢ’un kırmızı Sea-Dweller’ının arka kapağındaki logo da doğrusaldır. Elbette seri numarasının son üç rakamı arka kapağın iç kısmına kazınmıştır. Arka kapak değiştirilirse takas edilmesi diğer modellere göre daha kolay olacağından buna dikkat etmelisiniz. Kayış 380 numaralı 9315 kayıştır. 20mm katlanır kayıştır. Katlanır kayışlar genellikle biraz gevşer, ancak hepsi 50 yıl öncesine aittir. Bunları bu şekilde sürdürmek kolay değil. Bu nedenle bu durum çok iyi kabul ediliyor. Geçiş döneminde üretildiği için tokada yıl damgası bulunmamakla birlikte herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Geçmişte pek çok koleksiyonerin gönlünü fetheden [Kırmızı Mektup Deniz Elçisi], son yıllarda azalan adet nedeniyle elde edilmesi giderek zorlaşan, fiyatı da yükseliş eğiliminde olan bir ürün. Ancak Scarlet Letter Sea Ambassador’un farklı vintage ve ürünleri nedeniyle diğer tüccarların farklı fiyatları vardır, bu yüzden buna dikkat etmeniz gerekir. Ancak, [Kırmızı Harfli Deniz Sakini] olduğu sürece bulunması daha kolay olmalı; üst düzey ve kaliteli bir Red Letter Sea-Dweller bulmak zor olacak. Kıdemli koleksiyoncuların çoğunu endişelendiren şey budur. Yer.