Montblanc, Yeni Star Collection Bordo Kırmızı Sınırlı Üretim Saatini Piyasaya Sürüyor, Replica Saat

“Buzul Mavisi” ve “Uzay Grisi” renk şemalarının piyasaya sürülmesinin ardından Montblanc, Jacques Balmat’ın Mont Blanc zirvesine başarılı tırmanışını anmak üzere her biri dünya çapında 1.786 parçayla sınırlı olan üç yeni Star Collection Burgonya Kırmızısı Sınırlı Üretim saatini piyasaya sürdü. 1786.

Jacques Balmat’ın efsanevi hikayesi

Mont Blanc’a ilk tırmanışın başarısı, insanlığın korkusuz cesaretini, ısrarlı inancını ve keşfetme ruhunu tam olarak göstermektedir. İnsan uygarlığının başlangıcından bu yana, görkemli ve dik Mont Blanc her zaman hayranlık uyandıran ve büyüleyici olmuştur. Yerel efsanelere göre cesur canavarlar tehlikeli dağ yollarını işgal ederek insanların Mont Blanc’ın 4.810 metrelik zirvesine tırmanmasını engellediler. Mont Blanc’a tırmanmaya olan ilgi, 1760 yılında doğa bilimci Horace-Bénédict De Saussure’ün zirveye giden rotayı bulan ilk tırmanıcıya ödül teklif etmesiyle arttı.

Birkaç başarısız girişimin ardından hırslı genç avcı ve kristal koleksiyoncusu Jacques Balmat ile botanik ve minerallere tutkuyla bağlı bir doktor olan Michel-Gabriel Paccard, Mont Blanc’a tırmanmak için bir araya geldi.

Buzul Mavisi, Uzay Grisi, Bordo Kırmızısı

Montblanc, Balma ve arkadaşlarını anmak için 2022’de, Mont Blanc’ın tepesindeki 4.810 rakımdaki buzulun üzerine düşen lacivert bir gölge gibi benzersiz lacivert “buzul desenli” kadrana sahip Star Collection Glacier Limited Edition’ı piyasaya sürdü. alacakaranlıkta metrelerce, gece ile gündüz arasındaki “Heure Bleue”nun (Alacakaranlık Mavi Saati) gizemli büyüsünü gösteriyor. Montblanc, 2023 yılında Mont Blanc’ın güney yamacındaki dağ kayalarından ilham alan ve bu dağın eşsiz doğal manzarasını göstermek için gri “buzul desenli” kadranı kullanan Star Collection Space Gray Limited Edition saatini piyasaya sürdü.

Bu yıl Montblanc, yeni Star Collection saatinin ana rengi olarak Burgonya kırmızısını kullanarak bir kez daha Mont Blanc’ın muhteşem doğal manzarasından ilham aldı. Bir altın avcısı ve kristal koleksiyoncusu olan Jacques Balma’nın Mont Blanc’a ilk tırmanışının amaçlarından biri, Mont Blanc’ın ikonik mineralleri olan pembe ve kırmızı florit de dahil olmak üzere hazineleri keşfetmekti. Zengin kırmızı, gücü, cesareti ve olgunluğu simgeliyor ve Jacques Balma ile Michel-Gabriel Packard’ın Mont Blanc’a tırmanma yolculuklarında gerekli bir nitelikti.

Yeni Montblanc Star Collection Burgundy Red Limited Edition üç muhteşem replica saat içeriyor: otomatik saat, ay evresi saati ve saat. Kadranın merkezi “buzul deseni” deseniyle süslenmiştir ve kadranın dış halkası benzersiz bir sfumato efekti sunmaktadır. Saat, bordo-kırmızı timsah damarlı dana derisi kayışla eşleştirilmiştir. Dikey degrade mürekkep efekti, Montblanc zanaatkarları tarafından İtalya’nın Floransa kentindeki deri atölyesinde elle boyanıyor ve kadranı tamamlıyor. 8 Ağustos 1786’da Mont Blanc’a başarıyla tırmanan ilk öncülerden biri olan Jacques Balma’nın anısına üretilen üç yeni saatin tamamı paslanmaz çelik kasalardan oluşuyor ve 1.786 adetle sınırlı.

Yeni Montblanc Star Serisi Otomatik Bordo Kırmızı (Dünya çapında 1786 adet)

Yeni Montblanc Star Serisi Otomatik Bordo Kırmızısı (dünya çapında 1786 adet), pembe altın kaplama ibreler ve Arap rakamlarıyla donatılmıştır, saniye ibresi Montblanc altıgen beyaz yıldız logosuyla süslenmiştir ve bordo kırmızısı “buzul desenli” kadran, Genel tasarıma yeni bir görünüm kazandıran fileto sote efekti. 39 mm’lik kasa paslanmaz çeliktir ve değiştirilebilir bordo kırmızı mürekkep kafiyeli timsah desenli dana derisi kayışla birlikte gelir.

Yeni Montblanc Star Serisi Ay Evreleri Bordo Kırmızı (Dünya çapında 1786 adet)

Yeni Montblanc Star Serisi Ay Evresi Bordo Kırmızısı (dünya çapında 1786 adet), aynı serideki otomatik kurmalı saatlerin tüm tasarım özelliklerini taşıyor ve ay evresi göstergesi komplikasyonuyla donatılıyor. Saat, 42 mm’lik paslanmaz çelik bir kasa kullanıyor ve yaklaşık 50 saatlik güç rezervine sahip MB 24.31 otomatik kurma hareketi ile donatılmıştır.

Yeni Montblanc Star Serisi Kronograf Bordo Kırmızı (Dünya çapında 1786 adet)

Serinin tüm tasarım öğelerini miras alan yeni Montblanc Star Serisi Chronograph Burgundy Red’in (dünya çapında 1786 adet) siyah saat alt kadranı ve küçük ikinci el kadranı sırasıyla “saat 3” ve “saat 9” konumunda yer alıyor. ve bordo kırmızısı “buzul desenli” kadranın dış kenarı hassas bir demiryolu dakika ölçeği dairesiyle donatılmıştır. Saat, saatleri, dakikaları ve saniyeleri göstermek için pembe altın kaplama ibreler kullanır ve kronograf işlevi, yıldız serisinin klasik ve zarif tasarım özelliklerini tam olarak ortaya koymak için rodyum kaplama ibreleri kullanır. Saatin 42 mm’lik kasası paslanmaz çelikten yapılmıştır. Çeşitli durumlarla kolayca başa çıkabilen, yaklaşık 56 saatlik güç rezervine sahip MB 25.13 otomatik kurma makinesiyle donatılmıştır.

Estetik tasarım modeli

Yeni Montblanc Star Serisi Bordo Kırmızı Limited Edition saat, Star serisinin klasik ve zarif tasarım özelliklerini takip ediyor. Çakıl şeklindeki kasası ve soğan şeklindeki tepesiyle 19. yüzyılın sonlarından 20. yüzyılın başlarına kadar Minerva cep saatlerinden ilham alıyor ve klasik cep saati biçimine saygı duruşunda bulunuyor. Montblanc altıgen beyaz yıldız logosuyla süslenen taç ve pembe altın kaplama söğüt şeklindeki ibreler, yeni saatin daha da tanınabilir olmasını sağlıyor.

Üç yeni Montblanc Star Serisi Bordo Kırmızı Sınırlı Üretim saatin tamamı 5 bar’a (yaklaşık 50 metre) kadar suya dayanıklıdır ve kendi kendine değiştirilebilen Burgonya kırmızısı mürekkep kafiyeli timsah desenli dana derisi kayışla donatılmıştır. Ayrıca paslanmaz çelik bilezikli modeller de mevcuttur.

Montblanc Star Serisi saatler her zaman olduğu gibi dağ keşif yolculuklarından sonsuz ilham alıyor. Markanın korkusuz keşif ruhunu ve gelişmiş saat yapımcılığına olan tutkusunu canlı bir şekilde sergiliyor, saatlere farklı ve eskimeyen bir stil, profesyonellik ve yaratıcılık kazandırıyor.