Panerai, Özel Ve Çığır Açan Ti-Ceramitech Malzemesini Tanıtıyor, Replikas Izle

İnsanın merakı hiçbir zaman bitmez. Titanyum metal malzemeler yüksek mukavemete sahiptir ancak yeterince zorlu olması gerekir; seramik malzemeler yüksek sertliğe sahiptir ancak nispeten kırılgandır. Her ikisinin avantajlarını birleştirebilecek bir malzeme var mı? Yüksek performanslı, rekabete dayalı bir spor olarak yelkencilik, gövde üretim malzemelerine yönelik katı gerekliliklere sahiptir, bu nedenle malzeme yeniliği, araştırma ve geliştirme konularında her zaman ön saflarda yer almıştır. Son yıllarda gemiler hızlandıkça yelkenli parçalar üzerindeki baskı ve sürtünme de arttı. Bu sorunu çözmek için, birçok deneyden sonra, İtalya’nın en iyi filosu – Luna Rossa yelken ekibi – kazara sürtünmeyi başarılı bir şekilde %10’un altına indiren özel olarak işlenmiş bir seramik malzeme keşfetti.

Uzun yıllardır Luna Rossa yelken takımının resmi sponsor ortağı olan İsviçreli üst düzey saat markası Panerai, her zaman yelken dünyasının teknolojik yeniliklerinden ve öncü maceracı ruhundan ilham alan çeşitli işbirlikçi saatler piyasaya sürdü. Bu yıl marka bir kez daha geminin gövdesinden ilham alan, markanın ileri teknolojisini ve Luna Rossa’nın temsil ettiği korkusuz ruhu yansıtan yeni bir Ti-Ceramitech malzemeyi geliştirdi. Panerai Yaratıcı Atölyesi (Laboratorio di Idee) tarafından yedi yıl süren dikkatli araştırma ve geliştirmenin ardından, titanyum malzemenin seramikleştirilmesine ilişkin patentli araştırma, plazma elektrolitik oksidasyon teknolojisi (Elektrolitik Plazma Oksidasyon) aracılığıyla tamamlandı ve bu malzemeye benzersiz bir görünüm kazandırdı. Mavi renk tonu. Bu teknoloji, malzemenin sertliğini önemli ölçüde artırır: kasa, ince çelikten %44 daha hafiftir ve kırılma dayanıklılığı, geleneksel seramiğe göre on kat daha yüksektir. Ti-Ceramitech malzemesi, titanyum ve seramik malzemelerin avantajlarını birleştirerek yüksek basınca ve son derece yüksek termal gerilime dayanabilir. Replikas izle.

2024 “Saatler ve Harikalar” Cenevre Haute Horlogerie Fuarı’nda tanıtılan Panerai Submersible 44mm Luna Rossa Ti-Ceramitech otomatik kurmalı saatler PAM1466 ve PAM1543, bu çığır açan malzemeyi ilk kez kullanarak benzersiz özelliklerini sergiliyor ve yüksek performans sergiliyor. ve teknolojilerin son teknoloji kombinasyonu. 44 mm Ti-Ceramitech kasa, ayırt edici bir mavi renk sunar. Pek çok tasarım Luna Rossa filosunun unsurlarını içeriyor; bu da iki taraf arasındaki uzun vadeli işbirliği ilişkisini daha da güçlendiriyor ve Panerai’nin yenilikçi malzemelere olan bağlılığını ve uçsuz bucaksız okyanusları fethetme konusundaki olağanüstü tutkusunu yansıtıyor.