Replika Rolex Saatler Hakkında Bilgi

Bir Rolex’e sahipseniz veya sahip olmayı planladıysanız, bu İsviçre saat yapım devinin kendine özgü görünümüne aşina olmanız gerekir. Bu özellik, Rolex’e özgüdür ve replika Rolex sıradan düşük fiyatlı saatlerden ayıran, saatin oldukça tanınan bir öğesini oluşturur.

1) İstiridye kasası, derin suların kralı

Dünyanın ilk su geçirmez kol saati, 1926’da Rolex tarafından patenti alınan Oyster kasasıdır. Entegre kasa gövdesi (tek bir metal bloktan yapılmıştır), çerçeve, arka kısım ve kurma tepesi kasaya vidalanmıştır. Safir kristal çerçeveyi mühürle kapatıyor. Bu sızdırmazlık yapısı, tüm replika Rolex Oyster saatlerinin en az 100 metreye kadar su geçirmez olmasını sağlar. Oyster kasanın vidalı alt kapağında oluklar vardır. Hasta, yalnızca kalifiye bakım personelinin kapağı açabilmesini sağlamak için Rolex yetkili saat ustalarına özel olarak sağlanan özel aletlerle açılabilir.

2) Fokların kralı Rolex tacı

Bir saatin tamamen su geçirmez olması için kurma kolu kilit bir rol oynar ve Rolex bunun farkındadır. Rolex, mekanizmanın su direncini artırmak ve aynı zamanda mekanizmayı korumak için bir vidalama yüksekliği kullanır çünkü mekanizma doğrudan kasaya gider. Vidalı tip, dış darbelerden korkmaz.

3) Rolex noktaları, tanımlanması kolay

Rolex, kurma kolundaki replika Rolex logosunun altındaki iki nokta veya çizgi aracılığıyla saatin malzemesini ve performansını belirleyebilir ve bunu Submariner, Sea-Dweller ve Deepsea saatleri vb. ayırt etmek için kullanabilir.

4) İstiridye bileklik, emniyet kilidi kurulumu

Rolex, saat kayışları konusunda birçok patent almıştır. Örneğin, Shui Gui’nin saat kayışı, ekstra güvenlik sağlayabilen bir emniyet kilidi tokasına sahiptir. En son sürüm, çıtçıtlı bir kolla hızlı bir şekilde açıp kapatmanıza yardımcı olan 15 bileşenli bir mekanizmaya sahiptir. Ayrıca içinde 5 mm ince ayar yapılabilen genişletilmiş bir ince ayar kurulumu da var.

Başka bir örnek, basit bir lastik kayış gibi görünen Mingshi Yacht’ın kauçuk kayışıdır. Yeni 2015 Yacht-Master saati, siyah elastomer ile kalıplanmış süper elastik bir metal çekirdekle piyasaya sürüldü. Kemerin içindeki patentli bir yastık, bilekte rahatça sabitlenebilir. Bu bileklik genellikle 18 ayar Everose altından Oysterlock güvenlik tokasına sahiptir.

5) ‘Bubble Cyclops’ tarih büyüteci

Rolex tarih büyüteci 1950’lerin başında patentlendi ve ilk olarak 1953 Datejust saatinde ortaya çıktı. Bir replika Rolex saatindeki en çarpıcı görsel öğelerden biri bugün genellikle hafife alınıyor, ancak Cyclops o zamanlar çığır açan bir yenilikti. Rolex ayrıca 1955’te taklitçileri kendilerine karşı yasal işlem başlatacakları konusunda uyardı.

6) Dünyanın ilk iki renkli seramik yüzük tasarımı

Rolex, dünyanın iki renkli seramik halka tasarımına sahip ilk saatidir. 2005 yılında piyasaya sürüldü ve ilk olarak Greenwich GMT-Master II’de göründü. Siyah ve mavi tasarım ile kırmızı ve mavi tasarım göz alıcıdır.

7) Ev Yapımı Altın, Platin ve Everose Altın

Rolex, altın saatlerini değerli metalin 1000°C’nin üzerinde donduğu dökümhanesinde döken tek markadır. Erimiş metal, başka bir erime turundan geçen ve altın çubuklara dönüşen küçük boncuklar oluşturmak üzere soğutulur. Bu altın çubuklar daha sonra, metal parçaları üretmek için gereken tüm kalıpları elde etmek için yüksek vasıflı kişilerin uzmanlığı altında birçok süreçten geçer. Everose gold, patentli bir replika Rolex pembe altın alaşımıdır. Ayrıca ortak bir değerli metal yolu.

8) Rolex standart 950 platin

Platin nadirdir, değerlidir ve en üst düzey prestij metali olarak kabul edilir, genellikle değerli mücevherlerde ve üst düzey saatlerde kullanılır. Platin, korozyon direnci ile bilinen, dünyanın en yoğun ve en ağır metallerinden biridir. İronik bir şekilde, metal aynı zamanda yumuşak ve oldukça yumuşaktır ve yeterince güçlü olması için bir alaşım formu gerektirir. Rolex, minimum miktarda rutenyum ve yine Rolex’in sentetik altını içeren benzersiz 950 platin alaşımını kullanır.

9) Rolex’in benzersiz 904L paslanmaz çeliği

Saatlerde 904L çeliğin kullanılmasında öncü olan replika Rolex, 904L çeliğin mükemmel dayanıklılığı ve korozyon direnci nedeniyle saat yapımında kullanılan standart 316L paslanmaz çelik yerine bu özel alaşımı kullanmayı tercih etti.

10) Diş halkası ve açıklık

Replika Rolex classic saatler, Datejust ve Day-Date, genellikle kasalarında basit çerçevelere sahiptir. Bu çerçeveler, bir miktar doku ile pürüzsüz veya engebeli olabilir.

Saat satın almanın püf noktaları: Saatten anlayanlar Rolex'i, saat bilmeyenler de Rolex'i seçecektir. Tipik görünüm özellikleri. Okuyucuların, çalışmaya başlamadan önce bu patentleri anlamaları yeterlidir.