Rolex’ten Günlük Giyim İçin En İyi Titanyum Replika Saatler

Titanyum, hafifliği ve korozyon direnci nedeniyle son zamanlarda lüks saatlerde giderek daha popüler hale geldi. 2022’de Rolex, Deep Sea Challenge’da RLX titanyum kullandı. Bu 5. sınıf titanyum, güçlü fiziksel özelliklere sahiptir ve saatin pratikliğini bir üst seviyeye taşır; aynı zamanda eşsiz bir renk ve doku ile sunulmaktadır. Bununla birlikte, derin deniz meydan okumasının en tartışmalı kısmı, kullanım senaryolarını önemli ölçüde sınırlayan boyutu ve kalınlığıdır. Yakın zamanda piyasaya sürülen RLX Titanium Yacht-Master 42 saat, günlük kullanıma oldukça uygun bir boyuta ve kıvama sahiptir. Güzelliği ve pratikliği birleştiren bir çalışmadır.

Rolex’in bir titanyum Yacht-Master modeli piyasaya sürdüğüne dair söylentiler var. 2021’de yabancı basın, İngiliz denizci Ben Ainslie’nin titanyum Yacht-Master saat taktığını bildirdi. Ben Ainslie ve Rolex’in ilişkisi düşünüldüğünde, birçok kişi markanın dolaylı olarak bu işi duyurduğunu düşünüyor. Ancak bu tek kişilik saat kısa bir süreliğine görücüye çıktı ve Rolex bundan sonra uzun bir süre varlığından bahsetmedi ve ancak resmi olarak lanse edildi.

Rolex Yacht-Master 42 (RLX Titanyum)

Titanium Yacht-Master 42’nin görünümü, Rolex’in ünlü Submariner’ına (Water Ghost) kısmen benzeyen dönebilen çerçeve ve vidalı tepe kullanımı dahil olmak üzere serinin tutarlı tasarım stilini devam ettiriyor; Birçok saat arkadaşı yanlışlıkla bunun bir dalış saati olduğunu düşünür. Aslında marka konumlandırmasına göre Yacht-Master bir “yelken ve yelken saati” Yelken yarışmaları için doğmuştur ve aynı zamanda yatlarda seyahat eden ünlüler için yaratılmıştır. Bu nedenle, su geçirmezlik Yacht-Master’ın en kritik performansı değildir ve su geçirmezlik derecesi sadece 100 metredir.

Cerachrom seramik ekler.

Yacht-Master’ın dış halkasının her iki yöne dönebilmesi de dalış saati olmamasının önemli bir nedenidir. Dalış saatinin dış halkası, zamanlamanın gerçek zamandan daha az olmasını ve kullanıcının dalış sırasında tehlikeye düşmesini önlemek için genellikle yalnızca tek yönde dönecek şekilde tasarlanmıştır. Yacht-Master dış halkası, profesyonel olmayan çeşitli zamanlama senaryoları (yelken yarışmaları gibi) için kullanılır, bu nedenle dönüş yönü sınırlı değildir.

Geçmişte, Yacht-Master replika saatler, lüks ve sportif bir tarz sergilemek için çoğunlukla değerli metalleri bir araya getiriyordu. Yeni ürün RLX titanyum kullanacak şekilde değiştirildi ve kasa malzemesinin değiştirilmesi pratik değeri artırıyor. Ayrıca mat siyah Cerachrom seramik kelime çemberi de seride bir çığır açıyor. Geleneksel Yacht-Master saatlerinin dış halkaları çoğunlukla değerli metallerden yapılmıştır ve uzun süre takıldığında kaçınılmaz olarak “zamanın izlerini” bırakır. Bunun aksine, Cerachrom seramik kelime halkası daha iyi aşınma ve korozyon direncine sahip özel kimyasal maddelerden yapılmıştır.

Rolex Cal.3235 mekanizma

Saat, günümüzde Rolex’in ana mekanizmalarından biri olan Rolex Cal.3235 otomatik kurmalı mekanizma ile donatılmıştır. 70 saatlik dinamik depolama, Cal.3235 mekanizmayı karakterize eder ve bir Chronergy eşapman sistemi kullanır. Kampanya, en iyi gözlemevinin Superlative Chronometer sertifikasını geçti ve günlük hata -2/+2 arasında, bu da geleneksel gözlemevinin sertifikasından daha iyi.

Bu yeni çalışma, Yacht-Master’ın geçmişte ağırlıklı olarak değerli metaller kullanan lüks spor stilinden bir değişiklik. Mütevazı, hafif ve korozyona dayanıklı RLX titanyum metal, oyunculara başka bir seçenek sunar. Lansmanı, Yacht-Master ürün serisini zenginleştirdi. Orta kalınlıkta kalınlığı ve çapı ile Rolex’in günlük kullanıma en uygun titanyum kol saati olmuştur.