Shanghai Watch, Metropolis Timeline Serisini Başlattı, Replikas Izle

Plak çevrildiğinde, zarif müzik yavaşça akıyor ve melodik şarkı, sanki esinti kalbi esiyormuş gibi, güzel bir anı başlatıyor. Şangay’daki fonograf, kalıcı ses, yalnızca ziyafetin refahı değil, aynı zamanda sosyal statü ve moda zarafetinin sembolü haline gelen Shiliyangchang’ın modernliği ve tarzıdır. 2023 yılında, fonograftan ilham alan Shanghai Watch, Metropolis Timeline serisini piyasaya sürdü. o değerli zaman görünür bir iz bırakır.

Bir yorum bırakın ve zaman izini kaydedin.

Fonografın icadı, insanlık tarihinde sesin korunması ve iletilmesinde ilk devrimi başlattı. Çin’in Batı kültürüyle temasa geçmesi için en erken pencere olan Şangay, okyanusu aşan gramofonları ve plakları kucakladı. Eğlence ve yaşam için bir araç ve kültürel mirasın taşıyıcısıdırlar. 1930’larda Şangay, Doğu ve Batı kültürlerinin çarpıştığı ve karıştığı bir uluslararasılaşmanın altın çağını başlattı. Tüm nehirleri ve nehirleri kucaklayan sosyal çevre altında kültür, sanat ve moda benzeri görülmemiş gelişme fırsatları elde etti. Bunların arasında, patlayan plak endüstrisi, uluslararası bir metropol olan Şanghay’a zamanın izini sürmesine katkıda bulundu. Replikas izle.

Fonograf ve plak teknolojisi giderek olgunlaştıkça, o zamanlar bir fonografa sahip olmak daha iyi bir yaşamdan zevk alma tutumunu temsil ediyordu ve neredeyse tüm varlıklı ailelerin yüce bir arayışıydı. Plak iğnenin altında yavaşça dönerken ve el kayıt izi boyunca acele etmeden hareket ederken, fonografın yavaşça dışarı aktığı şey, sanki kasabanın kalıplarını yumuşak bir şekilde söylüyormuş gibi eski şehrin cazibesidir. Yıllar, Şangay’ın yaldızlı yılları.

Bir saatlik pikap, ne hızlı ne de yavaş

1955’teki doğumundan bu yana, Shanghai Watch orijinal saatçilik “Çin’in ilk kaliteli at saatini üretme” amacına bağlı kaldı ve çeşitli karmaşık işlevlere sahip saatler yaratmak için her zaman oryantal estetik genleri, yaratıcılığı ve mükemmel işçiliği birleştirdi. Markanın geleceğini şekillendirin. On yılı aşkın bir süre önce, Shanghai Watch’ın teknik ekibi saatçilik geleneğini yıktı, kendi markası olan K01 mekanizmayı geliştirdi, Carrousel’in yapısal özelliklerini saat tasarımına entegre etti ve ustalıkla ikonik yörünge çarkını yarattı ve bu da bir başka klasiğe imza attı. markanın

Shanghai Watch Metropolis Timeline serisi, bir saatlik bir pikap oluşturmak için geleneksel karuseli kadran yüzeyiyle birleştirir.

Carrousel’in mekanizmasının özelliği, eşapman sistemini ve dört tekerleği daha büyük bir diske entegre etmektir, böylece tüm büyük disk kendi başına dönebilir ve bir dönüşü ortalama elli iki buçuk dakikada tamamlayabilir. Bugün, Shanghai Watch’un palet tipi volanı, tıpkı bir fonografın döner tablasının yavaşça dönmesi ve disk yüzeyinin saatte bir dönmesi gibi, klasik bir saatlik pikap oluşturmak için geleneksel döner disk çerçevesini disk yüzeyiyle birleştiriyor. kol saati.

Yaz gecesi yıldızlı gökyüzü zaman izi ışığı takip eder.

Yaz ortası vesilesiyle, Shanghai Watch Metropolis·Time Trace serisi, özellikle açık bir yaz gecesinde romantik yıldızlı gökyüzünü yorumlayan parıldayan bir aventurin kadranı getiriyor. Aventurin tesadüfi bir aşktan kaynaklanmıştır; dumanlı siyah bakır tozu, parlak altın dalgacıklara dönüştü, yıldızlı bir gökyüzü gibi parladı ve hayalleri kendine çekti.

Shanghai Watch Metropolis Zaman Çizelgesi Serisi Aventurine

Koyu siyah iç gölge daire tasarımı, aventurin kadranı özellikle göz alıcı hale getiriyor. Safir cam ayna sayesinde, kadrandaki içi boş iz volan ritminin salınım güzelliğini takdir edebilirsiniz. Bitişikteki kılıç şeklindeki akrep ve yelkovan, rezonanslı ve güçlüdür ve artı işaretinin küçük ikinci kadranını tamamlar. 7 elmastan oluşan Büyük Kepçe, yıldızlı gökyüzündeki bir deniz feneri gibi arkadan gelir ve tüm gece gökyüzünün altında ileriye doğru yol gösterir. Ustalıkla yapılmış bir saatlik kadran, kılıç şeklindeki yeşil parlak akrep ve yelkovanı tamamlayan mavi ışıklı yıldız tasarımıyla kaplıdır. Kadran, gece gökyüzündeki yıldız izleri gibi yavaşça dönerek bir zaman izi bırakır.

Shanghai Watch Metropolis · Timeline serisi, K01 marka manuel kurmalı mekanizmaya sahiptir.

Retro kulplar, saatin bileğe daha iyi oturması için basit ve düzgün bir yay tasarımına sahiptir. Paslanmaz çelik kelebek tokalı siyah deri kayış, giymek için uygun ve esnektir ve zamansız stilini vurgular. Saat, saatte 21.600 defaya kadar salınım frekansı ve tüm zincir için 62 saate kadar güç rezervi ile markanın kendi K01 manuel kurmalı mekanizması ile donatılmıştır. Safir cam arka kapak, zarif düz damarlı dekoratif ayrıntılarını gösterir.

Gramofon ile saat, hassas makineler arasındaki diyalog, zaman sunumunun sınırlarını genişletiyor. Saat yapımının orijinal amacına bağlı kalan Shanghai Watch, sürekli olarak yenilik ve atılımlar peşinde koşuyor, modern zanaatkarlığa uluslararası şehir kültürünün oryantal estetiğini enjekte ediyor, ustaca uzun ömürlü oryantal çağrışımlara sahip zarif saatler yaratıyor ve benzersiz Şangay tarzı oryantal cazibeyi Dünya.