Tonda PF Serisi 36mm Replica Saat

Parmigiani Fleurier, biri iki tonlu altından (paslanmaz çelik ve pembe altın), diğeri ise koyu yakut kırmızısı kadrana sahip pembe altından yapılmış iki yeni küçük boyutlu saati piyasaya sürdü.

Bir saatin çapı stili tanımlayabilir mi? Geçmişte de durum böyleyse ve şimdi de böyleyse, Parmigiani Fleurier başka bir yol bulmayı seçti. Markanın mevcut stil özelliklerinin bir parçası olarak sağduyu ve çeşitlilik, yeni Tonda PF serisi otomatik kurmalı saatlerin de tasarım dilini oluşturuyor. Kasa 36 mm’lik daha küçük bir boyutu benimsiyor. Parmigiani Fleurier’in yeni piyasaya sürülen iki modeli, renk kontrastına ve değerli malzemelere odaklanıyor. Yine de serinin temel mükemmellik, zarafet ve sadelik ruhuna da sadıklar. 18K pembe altın ve paslanmaz çelikten oluşan iki tonlu altın modeli, Parmigiani Fleurier Tonda PF serisinin ilk denemesidir.

Grand Prix de la Haute Horlogerie de Genève 2022 Kazananı

Tonda PF serisi 36 mm replica saat, büyük 40 mm modelin estetiğini ve işçiliğini daha küçük, daha çok yönlü bir kasa boyutunda mükemmel bir şekilde kopyalıyor. İlk kez 2022’de piyasaya sürülen bu üniseks çaplı saat, daha ince bileklere hitap ediyor ve oldukça popüler. Elmas saat imlerine sahip pembe altın saat de daha büyük bir onur kazandı: 2022 Grand Prix d’Horlogerie de Genève’de her yıl düzenlenen “Kadın Saati Ödülü”nü kazandı.

Pembe altın ve paslanmaz çeliğin mükemmel kombinasyonu, her şey dahil bir unisex saat yaratıyor.

Saf estetik arayışı, Parmigiani Fleurier’in yaratıcı süreci için kritik öneme sahiptir. Tonda PF serisinin doğasında olan narin ve sofistike ruhun aksine, markanın ilk iki tonlu altın saati (pembe altın ve paslanmaz çelik), stil açısından benzeri görülmemiş bir meydan okumayı başardı. Dikkatli ve sofistike olurken bir saate şık, iki tonlu bir görünümü nasıl verirsiniz? Yöntemde kasanın ve bileziğin belirli mimari özelliklerini güçlendirmek için değerli taşlar kullanılıyor. Örneğin, Tonda PF serisinin zarif tırtıklı çerçevesi 18K pembe altından yapılmıştır ve yumuşak oturan entegre bileziği, konik hatlarını vurgulamak için pembe altın bağlantılarla süslenmiştir.

Tek seferde tamamlanan düzgün çizgiler.

İkonik gözyaşı damlası şeklindeki çıkıntılar, pürüzsüz konik bileziğin başlangıç noktasıdır. Yatay merkezi bağlantının her iki yanındaki pembe altın dikey bağlantılar, bileziğin uçlarındaki cilalı çelik bağlantılarla keskin bir kontrast oluşturan fırçalanmış bir yüzeye sahip. Bu altın bağlantıların şekli kasadan katlanır tokaya doğru inceliyor ve özellikle göze hoş gelen konik bir görünüm yaratıyor. Pürüzsüz pembe altın bağlantılar, altın şeritler gibidir, tırtıklı çerçeveden dışarı taşar ve tek seferde akan bileziğin aerodinamik hatlarını daha da vurgular.

Kompakt boyut, daha çok yönlü

Yeni piyasaya sürülen 36mm küçük boyutlu saatte, 40mm büyük boy Tonda PF serisi mikro rotorlu saatin aksine tarih penceresi bulunmuyor. Görüşü engelleyen hiçbir gereksiz unsur olmadığından, kadran üzerindeki elle fırçalanmış, makineyle işlenmiş zarif desen ve parlak ve canlı baget kesim elmas saat işaretleri özellikle göz alıcıdır. Kadranın derin yakut rengi ile uyum içinde özgürce bir nehre akan timsah derisi kayışın yakut rengi arasında hiçbir engel yok.

İster zarif ve şık iki tonlu altın “kombinasyon” olsun, ister büyüleyici derin yakut kadranlı sıcak ve lüks 18K pembe altın kasa olsun, yeni piyasaya sürülen iki Tonda PF serisi 36 mm saat daha çok yönlü ve popüler olacak.