Tudor Prince Kronograf Bir, En Iyi Replika Saat Sitesi

Tudor, Only Watch 2023 yardım müzayedesi için özel olarak yeni bir saat yarattı: 1970’lerin klasik saatini zarif ve büyüleyici modern bir stille yeniden yorumlayan TUDOR PRINCE CHRONOGRAPH ONE (TUDOR PRINCE CHRONOGRAPH ONE). Tudor tarafından tamamen bağımsız olarak geliştirilen orijinal kronograf hareketinin prototipi ile donatılmış (bu aynı zamanda ilk görünümüdür) ve 18K altından yapılmış, çığır açan ve cesur bir girişimle Tudor kronografının efsanevi klasiği “Big Block”a saygı duruşunda bulunuyor.

Tudor saatleri, sağlam, güvenilir ve parasının karşılığını veren saatler yaratmak için genellikle paslanmaz çelik veya titanyumdan yapılır. Yine de, bu kez Only Watch yardım müzayedesinde Tudor, kuralları cesurca çiğnedi ve Tudor Prince Chronograph’ı yeni bir 18K altın kasa ile yaptı. Markanın 1976’da piyasaya sürülen ilk otomatik kronograf saati ‘BigBlock’un yeni bir yorumu olan Watch No. 1, bu efsanevi klasiğin dönüşüne saygı duruşunda bulunuyor. Sadece bu da değil, yeni saat aynı zamanda başka bir şaşırtıcı yenilik ve çığır açıyor: Taşıdığı yeni orijinal kronograf hareketi, Tudor tarafından bağımsız olarak tasarlanıp geliştirildi ve markanın kendini aşma cesaretini gösteren öncü ruhunu gösteriyor. Prototip mekanizma ‘MT59XX’ olarak adlandırılıyor, sütun çarkı yapısını benimsiyor ve orijinal Tudor saat mekanizmasının tüm performans standartlarını karşılıyor. Tudor Prince Chronograph No. 1, araştırma ve geliştirme sırasında gerçek “No. 0” hareketi ile donatılmıştır. En iyi replika saat sitesi.

İlke haraç ödeyin, ilk olun.

1976’da Tudor ilk otomatik kronograf saati piyasaya sürdü. Kendinden kurmalı salınımlı ağırlık, orijinal kronograf hareketinin kalınlığını arttırdığından, Tudor bu saat için özel olarak kalınlaştırılmış bir orta kasa tasarladı. Bu nedenle koleksiyonerler tarafından “büyük adam” anlamına gelen “Big Block” olarak anılmakta ve sıra dışı kasa kalınlığı ile de hayran bırakmaktadır. Bu saat, sonraki yirmi yıl boyunca Tudor saat kataloğunda yer aldı ve yalnızca 1990’ların başında durduruldu. Uzun üretim süresi, zengin stil değişiklikleri ve benzersiz görünümü ‘Big Block’a Tudor saat koleksiyoncuları arasında yüksek bir itibar kazandırdı.

Tudor Prince Chronograph No. 1 klasik özellikleri devralır ve “Big Block”a bir saygı duruşu niteliğindedir. Aynı zamanda daha ileriye dönüktür ve Tudor saatlerinin temel saatçilik konseptini gösterir. Taşıdığı MT59XX mekanizma buna en iyi örnektir. Tudor tarafından bağımsız olarak geliştirilen bir prototip mekanizma olarak, Tudor kronograf mekanizmalarının modern gelişiminin yolunu açtı. Eski “Büyük Blok”, güvenilir performans ve uygun fiyattan oluşan çifte garantiyi elde etmek için üçüncü şahıslardan tabela satın almak zorunda kaldı. Bugün, Tudor saatleri kendi başlarına gelişmiş mekanizmalar geliştirme konusunda tamamen yeteneklidir. Tudor Prince Chronograph No. 1, bu başarıyı sergilemek için ideal bir seçimdir ve görünümü önemlidir.

Tamamen kendi geliştirdiği: Prototip kronograf mekanizması MT59XX

Tudor saat hareketinin adındaki “XX”, prototip için ayrılmıştır ve Tudor Prince Chronograph No’nun taşıdığı prototip hareket modern keşiftir. Ana atel üzerindeki “MT59XX” yazısının yanı sıra dişli köprüsünde Kenissi saatçilik merkezinin logosu da görülebiliyor. Koenigs Saatçilik Merkezi, Tudor saat mekanizmalarının üretildiği merkezi konumdur ve Koenigs logosu, halen araştırma ve geliştirme aşamasında olan faaliyetler için ayrılmıştır. Sadece üretilmemiş Tudor saatlerinde görülebilir. Ayrıca MT59XX, atalet ince ayarlı silikon denge yaylı balans çarkı ve balans çarkının iki tarafının yatay desteklerle sabitlenmesi dahil olmak üzere Tudor saatlerinin benzersiz hareket yapısını ve performansını koruyor. Versiyon ayrıca 70 saate kadar güç rezervi ile Tudor saatlerinin tipik teknik özellikleriyle uyumludur ve ‘endişesiz hafta sonları’ sağlar. Saat monte edildikten ve test edildikten sonra, seyahat süresi hatası yalnızca 6 saniye (-2/+4) içindedir. Mekanizmanın görünümü de Tudor saatinin orijinal mekanizma serisi ile uyumlu. Tek parça içi boş tungsten otomatik salınımlı ağırlık, kumlanmış ayrıntılarla kaplanmıştır ve atel ve ana atel, lazer dekorasyonu ile süslenmiş cilalı ve kumlanmış yüzeylerle iç içe geçmiştir.

Tudor Saatçilik Merkezi

Her bir Tudor saati, yeni inşa edilen Tudor saat yapım merkezinde toplanır ve markanın katı performans standartlarına göre test edilir. İsviçre’nin Le Locle kentindeki bu saat yapım merkezinin inşası üç yıl sürdü ve resmi olarak tamamlandı ve 2021’de kullanıma açıldı: son teknoloji saatçilik becerileri, verimli üretim yönetimi ve otomatik test sistemleri. Tudor Saatçilik Merkezi, komşu Kenissi Saatçilik Merkezi’ni tamamlıyor. Tudor saat mekanizmalarını üretmede lider konumdaki Koenigs Saatçilik Merkezi, 2016 yılında kuruldu. hareket yeteneği. Şimdiye kadar Tudor, temel bileşenlerin üretimini tam olarak kontrol edebildi ve istikrarlı kaliteyi sağladı.

Tudor Saat Garanti Koşulları

Olağanüstü saatler üretme vizyonunu gerçekleştirmek için, Hans. Hans Wilsdorf, 1926’da Tudor saat markasını kurdu. Zengin bir saatçilik deneyimi ve gözlerinin kalitesine olan tam güveni ile Tudor saatleri, tüm ürünler için beş yıl garanti veriyor. Bu garanti, saatin kaydedilmesini gerektirmez, periyodik muayene gerektirmez ve devredilebilir. Saat kullanımıyla ilgili olarak Tudor, uyarının her on yılda bir bakım için gönderilmesini ve belirli modelin ve günlük kullanımın geçerli olmasını önerir.

Tudor “cesaret etmek için doğmuş” izle.

2017’de Tudor, markanın zengin geleneğini devralan ve mevcut değer konseptini sunan “Born To Dare” (Born To Dare) adlı yeni bir marka manifestosu başlattı. Tudor’un kurucusu Hans’tan miras kaldı. Kara, buz, hava ve su olmak üzere dört ana alanda olağanüstü başarılar elde etmiş her bilinmeyen ve korkusuz cesur adama saygılarını sunar. Aynı zamanda Tudor’u saat endüstrisinin ön saflarında tutan benzersiz tarzının da bir kanıtıdır ve markanın yenilikçilik ve sürekli atılımlar için çabalayan saatçilik ruhu vazgeçilmez bir kriter haline gelmiştir. Tudor saatlerinin ruhu gibi, ömür boyu süren başarıları da hayata karşı cüretkar tavırlarından gelir.

Tudor izle

Tudor, ödüllü bir İsviçre üst düzey saat markasıdır. Mekanik saatleri mükemmel bir tarza sahiptir, hassas ve güvenilirdir ve paranızın karşılığını en iyi şekilde veren mükemmel kalitededir. 1946’da Montres TUDOR SA Tudor saat şirketini kurdu. Saatler, Rolex’in saygı duyduğu kalite konseptine uygun olarak üretilmiştir, ancak fiyatı halk için daha kabul edilebilirdir. Tudor saatleri ilk ortaya çıktıkları günden bu yana karada, denizde ve buzda zorluklardan korkmayan cesur insanlar tarafından takılıyor. Günümüzde Tudor saatleri arasında Black Bay, Pelagos, 1926 ve Royal gibi klasik seriler yer almaktadır. 2015’ten beri Tudor saatleri, farklı işlevlere sahip yüksek kaliteli orijinal mekanik mekanizmaları piyasaya sürdü.

Model 9420/801

 • Kasa: 42 mm çapında, 18K sarı altın kasa
 • Çerçeve: 18 ayar sarı altın sabit çerçeve, siyah eloksallı alüminyum halka
 • Ayar tepesi: 18 ayar sarı altın, kabartmalı Tudor kalkan logosuyla süslenmiş
 • Kadran: siyah lake
 • Ayna: düz safir ayna
 • Su geçirmezlik: 200 metreye (660 fit) kadar su geçirmez
 • Kayış: 18K altın üç bağlantılı kayış
 • Mekanizma: Tudor kronograf hareketi MT59XX, iki yönlü rotor sistemi otomatik kurmalı mekanik kronograf hareketi
 • Güç rezervi: yaklaşık 70 saat
 • Doğru: İsviçre resmi gözlemevi sertifikası (COSC), gözlemevi hassas saati
 • Kalınlık: 7.2mm
 • Değerli taş sayısı: 40