Ucuz Replika Saat Çalmanın Güvenilmez Bilgisine Ne Kadar Inanıyorsunuz?

Hangi çevrelere ayak basarsan bas; her zaman bazı doğru ve yanlış ifadeler olacaktır. Özellikle balık ve ejderhaların birbirine karıştığı saat çemberinde popüler bilim kisvesi altında pek çok söylenti dolaşıyor. Xiaobai sadece yanıltılmayacak, aynı zamanda kıdemli oyuncular da ara sıra mayınlara basacak.

Kendi kendine teste kaç tanesine inandınız?

01 Mekanik saatler kuvars saatlerden daha iyidir

Mekanik saatler, kuvars saatlerden daha karmaşıktır ancak yine de daha iyidir.

Kuvars saatler doğrudur ve küçük hatalara sahiptir. Pil gücüne bağlı olarak, mekanik saatlere göre daha hafif ve incedir ve aynı zamanda günlük bakımda daha sorunsuz ve emek tasarrufu sağlar.

Nasıl seçileceği herkesin tercihlerine bağlıdır.

02 Saatin tepesini dışarı çekmek “güç tasarrufu” sağlayabilir.

Gerçekte, kuvars saatin tepesini çekmenin saatin hareketini durdurabileceğini ve böylece güç tasarrufu amacına ulaşacağını düşünen birçok kişi yanlış anlayacaktır.

Ancak kuvars saatler için bu yöntem güç tasarrufu sağlayacak ve göze su girme riskini artırarak aynanın buğulanmasına veya iç kısımlarda neme neden olacaktır.

Daha da önemlisi, saniye ibresinin dönmesini durdurmak için saat kafası dışarı çekilse bile saatin içindeki mekanik cihaz çalışmaya devam eder ve güç tasarrufu yapmak kolay değildir.

Hatırla! Tepe, saatin türü ne olursa olsun su geçirmez temel bir parçadır. Gözün hava ve su geçirmezliğini sağlamak için her kullanımdan sonra iade etmeyi unutmamalısınız.

03 Daha az mekanik saat takmak veya takmamak arızayı önleyebilir

Bunun açıklığa kavuşturulması gerekiyor! Bıçaklar uzun süre sonra paslanır; aynı durum mekanik saatler için de geçerlidir.

Satın aldığınız saat uzun süre takılmazsa, iç yağ çökelebilir ve gözün normal çalışmasını engelleyen gres gibi safsızlıklar ortaya çıkar.

Uygun olmayan bir yerde saklanırsa ve uzun süre kimyasallar veya elektronik ürünlerle temas halindeyse, arızalanma olasılığı artarak saatin seyahat süresini etkiler.

04 Sert malzemelerden yapılan saatler eskimez

Hatırlamak! Saatler sarf malzemeleridir ve çelik ne kadar iyi olursa olsun veya değerli metal ne kadar pahalı olursa olsun aşınma ve yıpranma sorunları olacaktır.

Pek çok kişi sert metal malzemelerden üretilen saatlerin eskimeyeceğini düşünür ve bu nedenle günlük hayatta gözlerini rastgele yerleştirmeyi sever.

Ancak “giymesi kolay değil”, “giymeyeceğim” anlamına gelmez. Saat sürtünme veya darbelerle karşılaştığında da eskiyecektir.

05 Saatin anti-manyetik özelliği varsa, anti-manyetik olmasına dikkat etmenize gerek yoktur.

Anti-manyetik fonksiyonu saatin manyetize görünümünü azaltabilse de, günlük kullanımda ve kullanımda manyetik maddelerin gözle temasından kaçınmaya özen göstermeliyiz.

06 Su geçirmez saatler duşta takılabilir

Bu konuyu defalarca vurguladık, “su geçirmez”, “su geçirmez buhar” anlamına gelmez!

Saatin kauçuğu ısıtıldığında ve banyoda veya diğer sıcak su ortamlarında kolayca eskidiği için, su buharı molekülleri çok küçüktür ve ucuz replika saat kasasına kolayca girerek iç mekanizmaya zarar verebilir.

Bu nedenle banyo yapmak, saunaya girmek veya kaplıcaya girmek için saat takmak yasaktır!

07 Saatin bakıma ihtiyacı yok

Tabii ki değil! Özellikle pahalı mekanik saatlerde mekanizmanın denge çarklarının dakikada en az on binlerce kez birbirine sürtünmesi gerekir. Bu işlem sırasında sofra yağı yağlayıcı bir rol oynayabilir.

Ancak zaman geçtikçe yüzeydeki yağ da tükenecek ve parçaların aşınma derecesi giderek artacaktır. Bu nedenle, gelecekteki bakımdan kaçınmak için düzenli bakım gereklidir.

Yukarıdakiler sizin algınızdan farklı mı? Lüks bir ürün olarak saatler, satın alma, takma ve bakıma kadar tüm süreç yönlerinde çok titizdir.

Daha fazla düşünün ve daha fazla doğrulayın, söylentileri belirleme yeteneğinizi geliştirin, sizi yalnızca daha az tuzağa düşürmekle kalmaz, aynı zamanda saatlerin cazibesini daha iyi anlamanızı sağlar. Ayrıca göz oynarken hangi kelimelerle karşılaştınız?