Yeni Montblanc Star Serisi Midnight Blue Sınırlı Üretim Replika Saat

Mont Blanc’a bakan muhteşem manzaradan ilham alan Montblanc, iki yeni yıldız serisi gece mavisi sınırlı sayıda saatini piyasaya sürdü. Her model dünya çapında 800 adetle sınırlıdır. Koyu gece mavisi kadranı ve markanın ikonik radyal altıgen beyaz yıldız guilloche’si bulunuyor. Çiçek deseni bu görkemli dağ zirvesinin benzersiz tarzını göstermektedir.

Markanın kökenlerine bakıldığında, 1906 yılında kurulan Montblanc, marka adını Alpler’in en yüksek zirvesi ve Batı Avrupa’nın en yüksek dağı olan Mont-Blanc’tan almaktadır. İsviçre, Fransa ve İtalya’yı kapsayan bu yüksek Mont Blanc, Montblanc’ın mükemmel kalite ve mükemmel işçilik konusundaki ebedi arayışını simgelemektedir.

1913 yılında Montblanc, Mont Blanc’ın tepesine bakan altı buzulun muhteşem görüntüsünden esinlenerek klasik altıgen beyaz yıldız logosunu yarattı. Bu logo, Montblanc’a 1997 yılında ilk Star serisi saatini piyasaya sürmesi için ilham kaynağı oldu. Bugün marka bir kez daha kökenlerinin izini sürdü ve yeni Montblanc Star Serisi Midnight Blue Limited Edition saatine benzersiz bir çekicilik katmak için klasik altıgen beyaz yıldız logosunu kullandı. İki yeni replika saat başyapıtı, Mont Blanc’a bakan muhteşem manzarayı canlı bir şekilde yeniden oluşturmak için, yayılan altıgen beyaz yıldız guilloché desenli koyu gece mavisi kadranı kullanıyor.

Guilloché oyma işlemi

Guilloché zarif bir oyma ve dekorasyon işlemidir. Tarihi 16. yüzyıla kadar uzanmaktadır ve 18. yüzyıla kadar saatçiliğe tanıtılmamıştır. Bu geleneksel manuel gravür işlemi, zanaatkarların üstün beceriler ve zengin deneyimlerle metal yüzey üzerine çeşitli hassas ve karmaşık desenleri oymak için gül rengi torna tezgahı kullanmasını gerektirir. Esas olarak üst düzey saat yapımcılığı alanında kullanılır. Bugün Montblanc, benzersiz bir kabartma işlemiyle zamanın estetiğini yoğunlaştıran bu dekoratif sanatı yeniden üretiyor. Yeni Star serisi saatin kadranı, saate benzersiz ve zamana meydan okuyan bir görünüm kazandırmak için akıllı ve canlı bir radyal altıgen beyaz yıldız guilloché deseni kullanıyor. Doku.

Estetik tasarım modeli

Yeni Montblanc Star Serisi Midnight Blue Limited Edition saat, 19. yüzyılın sonlarından 20. yüzyılın başlarına kadar Minerva cep saatlerinden ilham alıyor. Bu serinin klasik ve zarif estetik tasarım modelini, cilalı çakıl taşı şeklindeki kasası ve soğan şeklindeki tepesiyle yeniden üretiyor. Saatin kubbesindeki Montblanc altıgen beyaz yıldız logosu ve parlak kaplamayla kaplanmış kılıç şeklindeki pembe altın kaplama ibreler, yeni Montblanc Star Serisi Midnight Blue Limited Edition saatini daha da belirgin kılıyor.

İki saat başyapıtı

Montblanc, Mont Blanc’a bakan görkemli manzaradan ilham alarak yeni Montblanc Star Serisi Takvim Otomatik Kurmalı Saat Midnight Blue (dünya çapında 800 parça) ve yeni Montblanc Star Serisi Gündüz-tarih kronografı gece mavisi dahil olmak üzere iki yeni Star Serisi premium saatini sunuyor ( Dünya çapında 800 adet). Her iki yeni saat de 43 mm çapında, saten cilalı paslanmaz çelik kasaya sahip.

Yeni Montblanc Star Serisi Takvimli Otomatik Saat Gece Mavisi (Dünya çapında 800 adet)

Yeni Montblanc Star Serisi Takvim Otomatik Saat Midnight Blue (dünya çapında 800 parça), pembe altın kaplama ibreler ve Romen rakamlı saat imleriyle derin, sessiz gece mavisi kadrana sahiptir. Saat, 38 saatlik güç rezervine sahip MB24.17 otomatik kurmalı mekanizma ile donatılmıştır. Sade ve zarif bir tasarımla saatleri, dakikaları, saniyeleri ve tarihleri görüntüler. Yeni Montblanc Star Serisi Takvim Otomatik Kurmalı Saat Midnight Blue (dünya çapında 800 parça), okuma ekranını vurgulamak için benzersiz bir renk kontrastı kullanıyor: kadranın kenarındaki dakika ölçeği halkası, her 5 dakikada bir zarif ve kompakt bir dairesel logo ile süslenmiştir ve parlak kaplama ile kaplanmıştır; Her 15 dakikada bir, yalnızca saatin okunabilirliğini artırmakla kalmayıp aynı zamanda estetik tasarımı da birleştiren turuncu Arap rakamlarıyla işaretlenmiştir.

Yeni Montblanc Star Serisi Gündüz-Tarih Kronografı Gece Mavisi (Dünya çapında 800 parça)

Yeni Montblanc Star Serisi Haftalık Takvim Kronograf Midnight Blue (dünya çapında 800 parça), yalnızca bu serinin tutarlı estetik tasarım öğelerini takip etmekle kalmıyor, aynı zamanda kronograf işlevleri ve tarih ve gün görüntüleme işlevleriyle donatılarak Montblanc Star Serisini modern zarafet ve gelişmiş saat işçiliği haline getiriyor. işçilik. Her şeyi entegre edin. Yeni Montblanc Star Serisi Haftalık Takvim Chronograph Midnight Blue (dünya çapında 800 parça), MB 25.07 otomatik kurmalı mekanizma ile donatılmıştır. 48 saatlik güç rezervine sahiptir ve kullanıcının çeşitli durumlarla esnek bir şekilde başa çıkmasına olanak tanır.

İki yeni Montblanc Star Serisi Midnight Blue sınırlı sayıda üretilen saat, 5 bar’a (yaklaşık 50 metre) kadar suya dayanıklıdır. Değiştirilebilir paslanmaz çelik bilezikler veya aynı renk dikişlerle süslenmiş mavi timsah desenli dana derisi kayışlarla sunuluyor.

Yeni Montblanc Star Serisi Midnight Blue Limited Edition saat artık Montblanc Çin butiklerinde ve online platformlarda satışa sunuldu.