ZENITH——Yüzyıl Boyunca Mükemmel Uçuş Planı, Replica Saat

ZENITH, 1865 yılında marka kurucusu Georges Favre-Jacot tarafından kuruldu. İsviçre saatçiliği tarihinde bir ilkti ve saatçilik endüstrisi için yeni bir geleceğin kapılarını açtı.

Zenith markasının kurucusu Georges Favre Jacot (Georges-Favre Jacot), 1904 yılında “PILOT” ticari markasının İngilizce versiyonunu tescil ettirmiştir.

Bay Georges-Favre Jacot, zamanının ilerisinde bir öncüydü. İnsanların gökyüzünün uçsuz bucaksızlığını fethetmek zorunda olduğuna ikna olmuştu. 1888’de Zenith, Fransızca “PILOTE” kelimesi altında bir ticari marka tescil ettirdi ve ardından 1904’te “PILOT” ticari markasının İngilizce versiyonunu yazdı. O zamandan beri sadece Zenith kadranda “PILOT” kelimesini kullanabiliyor. Önümüzdeki birkaç yıl içinde Zenith, en doğru kol saatini yaratmak ve olağanüstü kol saatleri ve gösterge panelinin önde gelen üreticilerinden biri olan bir pilot olmak için engin bir özgürlük dünyası tasavvur ederek, sınırları ve sonsuz olasılıkları aşarak birkaç cesur havacılık öncüsü ile el ele verdi. uçuş aletleri.

  1. yüzyılın başından itibaren, hava taşımacılığının güçlü gelişimi nedeniyle, okyanus ve karada uçaklar ve uzay gemileri ortaya çıkmaya başladı ve havacılık araçlarında yüksek hassasiyetli aletlere olan talep de arttı. Zenith’in sayısız PILOT pilot saati kullanıcısı arasında en ünlüsü, 1909’da Manş Denizi’ni geçen ilk kişi olan Louis Bleriot’tur.

Yerden kalkmak, bir maceraya atılmanın ilk adımıdır. Calais, 25 Temmuz 1909, saat 4:15’te Blériot, Blériot XI gemisinde hazırdı ve dönüş macerasını 37 dakikada tamamladı. İnsanlar ona her zaman “sınırları aşan kral” adını takmışlardır. O zamanlar bir Zenith saati, ışıklı akrepler ve kadran üzerindeki dijital göstergeler pilot saatlerinin tipik özellikleriydi.

ZENITH Type 20 uçak saati, 1939

Zenith uçak saati, güvenliğini korumak için elinden gelenin en iyisini yapması gereken pilota yardımcı olan yerleşik bir alet ve sadık bir yardımcı pilottur. Zenith tarafından üretilen aletler, havacılık endüstrisinin teknik gereksinimlerini karşılar: yalnızca sıcaklık değişikliklerine, manyetik alan değişikliklerine ve gövde titreşimlerine dayanmakla kalmaz, aynı zamanda her zaman doğru, güvenilir, dayanıklı, net ve okunması kolay kalırlar. Bu nedenle 1930’larda ve 1940’larda Zenith Type 20 uçak saati, ünlü Caudron Simoun C.635 uçağı da dahil olmak üzere birçok uçakta yerleşik bir enstrüman olarak kullanıldı. Zenith pilot saatleri, pilotları gökyüzü için savaşmaya teşvik eden büyük hırsları mükemmel bir şekilde yorumluyor. Doğru ve güvenilir zamanlayıcılar ve saatler, pilotlara binlerce mil yelken açarken eşlik ederek, zorlukların üstesinden gelme hırslarını, hassas mesafe kontrolünü ve kendilerini aşma hırslarını yansıtır.

Amiral George J. Dufek ve “Seven Little Fortunes” (şanslı yedi) lakaplı yedi ekip üyesi, Antarktika’ya ilk kez iniş yapma başarısını tamamlamak için “Que sera, sera” adlı LC-47 uçağına bindi.

Öncü olun ve bir kaşif tutkusuyla bilinmeyeni fethedin. Ünlü Fransız pilot Marcel Brindejonc des Moulinais, 1913’te Avrupa başkentlerinin etrafını dolaşarak Avrupa’da yeni bir seyahat rekoru kırdı; 1924 yılında Amerikalı kâşifler Lowell H.Smith ve Leslie P.Arnold Seattle’dan yola çıkarak 44.345 kilometrelik bir uçuşu tamamladılar. 1956 yılında Amiral George J. Dufek ve “Seven Little Fortunes” (şanslı yedi) lakaplı yedi ekip üyesi, “Que sera, sera” adlı LC-47 uçağıyla uçarak Antarktika’ya ilk kez iniş yapma başarısını tamamladı. 1964’te Amerikalı pilot Geraldine Mock, “Spirit of Columbus” adlı Cessna Type 180 uçağıyla tek başına seyahat etti ve dünyanın çevresini dolaşan ilk kadın oldu. Bu büyük havacılık öncülerinin yerden ayrılıp mavi gökyüzüne doğru yol aldıkları yolculukta, öncülerle ortak anıyı akılda tutarak Zenith Pilot’s Watch’a her zaman kusursuz hassasiyet ve sağlamlık eşlik etmiştir.

İnsanoğlu her zaman yeni dünyalar keşfetmek ve yeni sınırlar keşfetmek ister. Zenith Pilot Saatleri, insan havacılık tarihindeki birçok atılımın ve önemli anların kanıtıdır. 1950’lerden 1960’lara kadar, uzun mesafeli seyahatin artan popülaritesi ile hava taşımacılığı giderek popüler hale geldi. 1955’te Zenith, takan kişiye tek bir bakışla dünyanın her yerini anlayabilen dünya çapındaki manuel kurmalı kronograf saatini piyasaya sürdü. Bu hamle, markanın ileriye dönük ve öncü ruhunu tam anlamıyla ortaya koyuyor.

Zenith saatçilik atölyesindeki en köklü geçmişe sahip seri olan 21. yüzyıl ZENITH Zenith PILOT pilot serisi, gelenekle modernliği dengelemeye çalışarak sürekli yenilik yapıyor ve 2023’te yeni bir PILOT pilot serisi replica saat piyasaya sürecek. eye, pilot saatlerinin ve uçuş aletlerinin temel yapısını ve pilot saatlerinin temel unsurlarını 100 yılı aşkın bir süre önce havacılık endüstrisinin erken gelişiminde takip ediyor ve yeni bir bölümle Zenith’in benzersiz marka stilini de bünyesine katarak daha modern bir şekilde yeniden yorumluyor. “Usta Zaman Tutucu”nun mükemmel uçuş planını sürdürmek, pilot saatlerinin tarihi kilometre taşlarını yorumlamaya devam etmek ve havacılık endüstrisine adamak.